Bülent Arınç Erdoğan ile görüştü.. Zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmam

0

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Görüşme öncesi “Davet üzerine geliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşeceğim.” diyen Arınç, görüşme sonrası ise şöyle konuştu:

“Görüşme olumlu ve güzel bir görüşme oldu. Ben ne AK Parti ne onun Genel Başkanına zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmam.”

“Kendisiyle güncel konular üzerinde de parti üzerinde de konuşmalarımız oldu.” diyen Arınç, milletvekili adayı olup olmayacağına ilişkin ise aktif siyasete veda ettiğini söyledi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün aday olacağına yönelik iddiaların gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Arınç, “Her konuyu görüştük ama bu konuda açıklama yapma yetkisini kendimde görmüyorum. Çok özel konuşmalarımızı şimdilik mahremimizde tutuyoruz. Başbaşa görüştük.” karşılığını verdi.

Erdoğan’ın adaylığını destekleyip desteklemediğine yönelik bir soruyu da Arınç, “Kendilerine başarılar diledim. Ben bir AK Partiliyim. Partimden de memnunum. Bazı partililerin yaptığı, bizi her ne kadar üzse de ben AK Parti’nin ülkeye çok büyük hizmet ettiğine inanıyorum. Başka bir partiyle ilgili olumlu kanaatimi de ortaya koymam. Ben ne AK Parti ne onun genel başkanına zarar verecek hareketin içinde olmam. Ben iyi bir AK Partiliyim. Milli görüş çizgisinde siyaset yapmış bir insanım. Bizim edindiğimiz bütün terbiye, bize davamıza sahip çıkmayı gerektirir. Daha seçimlere çok var. Bu konudaki kanaatimizi inşallah açıklama fırsatı da buluruz.” şeklinde değerlendirdi.

CEVAP VER