CHP’nin milletvekili adayları belli oldu.. Abdüllatif Şener Konya’dan aday

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi’nde (PM), 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olacak isimler belirlendi.

Partilerin aday listelerini, bugün saat 17.00’ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etmeleri gerekiyor.

Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, Deniz Baykal ise Antalya 1. sıradan aday gösterildi. AK Parti’nin kurucularından olan eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener de Konya’dan aday gösterildi.

MYK’nın 18 üyesinin de aday gösterildiği listede, İYİ Parti’ye geçip sonra tekrar CHP’ye dönen 15 milletvekili de aday listesinde yer aldı. Tutuklu bulunan Enis Berberoğlu, Mehmet Bekaroğlu, Ayhan Barut, KHK ile üniversiteden ihraç edilen anayasa hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu da CHP’nin milletvekili adayları arasında.

Liste dışı kalan bazı isimler ise şöyle: Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, Eren Erdem, Barış Yarkadaş, Zeynep Altıok, Şenal Sarıhan, Musa Çam, Erdin Bircan, Hüsnü Bozkurt, Necati Yılmaz, Hilmi Yarayıcı, Niyazi Nefi Kara, Elif Doğan Türmen ve İlhan Cihaner.

Hürriyet’in haberine göre şimdiye kadar belli olan CHP listeleri şöyle:

İSTANBUL 1’İNCİ BÖLGE

1- Akif Hamzaçebi

2- Gamze Akkuş İlgezdi

3- Onursal Adıgüzel

4- Fethi Açıkel

5- Gürsel Tekin

6- İlhan Kesici

7- Oğuz Kağan Salıcı

8- Mahmut Tanal

9- İbrahim Kaboğlu

10- Sera Kadıgil

İSTANBUL 3’ÜNCÜ BÖLGE

1- Erdoğan Toprak

2- Engin Altay

3- Mehmet Bekaroğlu

4- Zeynel Emre

5-Sibel Özdemir

6- Özgür Karabat

7- Turan Erdoğan

8- Gülizar Emacan

9- Saadet Kontenjanı

10- Turan Hançerli

11- Ali Çeşmeci

ANKARA 1’İNCİ BÖLGE

1- Tekin Bingöl

2- Levent Gök

3- Ali Haydar Hakverdi

4- Bülent Kuşoğlu

5- Gamze Taşçıer

ANKARA 2’İNCİ BÖLGE

1- Nihat Yeşil

2- Yıldırım Kaya

3- Semra Dinçer

ANKARA 3’ÜNCÜ BÖLGE

1- Haluk Koç

2- Murat Emir

3- Ahmet Ersen Özsoy

4- Servet Ünsal

İZMİR 1’İNCİ BÖLGE

1- Murat Bakan

2- Selin Sayek Böke

3- Özcan Purçu

4- Kani Beko

5- Mehmet Ali Çelebi

6- Tacettin Bayır

7- Ednan Arslan

BURSA 1’İNCİ BÖLGE

1- Lale Karabıyık

2- Erkan Aydın

3-Nurhayat Altaca Kayışoğlu

4-Kayıhan Pala

5- Özgür Erdursun

6- Gürkan Ersen

7- Zafer Yıldız

8- Serken Öztürk

9- İbrahim Mart

10- Aytaç Şahin

BURSA 2’İNCİ BÖLGE

1-Orhan Sarıbal

2- Yüksel Özkan

3- Mustafa Şenyurt

4- Erkan Dönmez

5- Süleyman Ayyıldız

6- Şahin Sevinç

7- Meral Altuntaş

8- Kemal Atan

BOLU

1- Tanju Özcan

BİLECİK

1- Yaşar Tüzün

HATAY

1- Servet Mollaoğulu

2- Nermin Yıldırım

3- Serkan Topal

4- Mehmet Fatih Turan

KOCAELİ

1- Haydar Akar

2- Fatma Kaplan Hürriyet

3- Tahsin Tarhan

MANİSA

1- Özgür Özel

2- Vehbi Bakıroğlu

3- Bekir Başemirgen

4- Salih Temel

5- Abdullah Saka

6- Hayriye Hacet

MUĞLA

1- Mürsel Alban

2- Suat Özcan

3- Burak Erbay

4- Süleyman Ayyılmaz

TEKİRDAĞ

1- Faik Öztrak

2- İlhami Özcan Aygün

3- Candan Yüceer

4- Emre Köprülü

5- Adem Dalgıç

6- Arzu Mandalı Sucu

7- İsmail Doğaroğlu

CEVAP VER