Bahçeli’den pişmanlık çağrısı.. Hatasını anlayan her ülküdaşımla kucaklaşmaya hazırım

0

MHP Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. “18 Nisan’da Sayın Cumhurbaşkanıyla konuştuk, anlaştık ve 24 Haziran üzerinde mutabakata vardık.” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçiminin normal tarihi 3 Kasım 2019’du. Ancak, Türkiye çok tehlikeli bir sürece girmişti. Küresel ve bölgesel ayak oyunları fazlalaşmıştı. 3 Kasım yüksek bir belirsizliğin markajındaydı. 16 Nisan’da milletimiz tarafından tescil edilmiş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir an önce uygulamaya geçilmesi elzemdi. İşte görüyorsunuz, son günlerde döviz üzerinde çok ciddi ve fahiş bir oyun vardır.

Spekülatörler, ederi ve gideri bir dolar olan namussuzlar döviz kurunu suni şekilde yükselterek 24 Haziran üzerine ambargo koymaya çalışıyorlar. Üstelik dövizin inmesini OHAL’in kalkmasına bağlayan şuursuzlar, Türkiye karşıtlarına el sallayan çapulcular türemiştir. Bu karanlık senaryolar hep aynı mahfillerin işidir. Tezgâh bildik, figüranlar tanıdık, iç ve dış düşmanlar karşımızdadır. Ekonomik çöküntüden, döviz kurunun tırmanmasından memnuniyet duyup bunu siyasi ranta çevirme hazırlığı içinde olan kim varsa, buradan açık açık söylüyorum, alayı vatan hainidir.

Türkiye Cumhuriyeti dövizle kurulmadı, dövizle yıkılmaz, yıkmaya da kimsenin gücü yetmez. Türk milleti inen çıkan dolarla var olmadı, onsuz da bir şey kaybetmez. FETÖ’cüler, kendini İP’e asan CHP yönetimi, soluk borusu Kandil olan siyasi teröristler, irili ufaklı diğer husumet odakları ve arkalarındaki şer güçler ne yapsalar, nereye gitseler yararsız ve nafiledir. Türk milleti 24 Haziran’da oyunları boşa çıkaracak, bunların heveslerini kursaklarında bırakacaktır. 17 Nisan’daki son grup toplantımızda ayrıntısıyla açıkladığım gibi, 3 Kasım seçimlerinin erkene çekilmesi mecburiyet halini almıştı.

18 Nisan’da Sayın Cumhurbaşkanıyla konuştuk, anlaştık ve 24 Haziran üzerinde mutabakata vardık. Sonuç itibariyle, kurduğumuz, yasal temeli olan, her partinin kendi hükmü şahsiyeti, amblemi, ilkeleri ve kurallarını ihtiva eden Cumhur İttifakı’yla seçimlere girmeye karar verdik. Baktık ki, ısrarla ittifakı reddeden, ittifaka yanaşmayacaklarını dile getiren beş benzemez birden bire Millet İttifakı’nda buluşmuş. Düzeltiyorum, bunlarınki millet değil zillet ve illet ittifakıdır. Ne ara görüştünüz, ne ara anlaştınız, nerede düşüp, hangi mahzende ittifaka karar verdiniz?

Güneşte üşüyüp gölgede terleyenler layık oldukları cevabı, çok değil, 28 gün sonra Türk milletinden alacaklardır. Biz ittifak dediğimizde avaz avaz bağırıp, müfterilik nöbetine giren siyaset yobazları, siyasi kaçkınlar, Türkiye muhalifliğinde marka olan dönek ve kiralık zihniyetler ele ele tutuşmuş, telaşla sahneye çıkmışlardır. Bunlar siyaseti devre mülke çevirdiler. 18 gün süreyle kiralık milletvekili sezonu açtılar.

Varsın yapsınlar, varsın FETÖ ve PKK’nın kurşun askeri olsunlar, nasıl olsa boyunları eğik şekilde geldikleri yere geri dönecekler, döndükleri yerde de millet vicdanına çatır çatır hesap vereceklerdir. Vay gafiller vay, İyi Parti de dahil alayı PKK’lı Demirtaş’ın, Mehmetçik katillerinin affını istiyor. Aklı bir vesileyle çelinmiş, duyguları istismar edilmiş, bir ara içimizdeyken yanılıp yenilip aramızdan çıkıp gitmiş kardeşlerimize eziyet ediyorlar. Hatta Başbuğ Türkeş Bey’in anılmasına, Bozkurt yapılmasına yasak koyuyorlar.

Buradan diyorum, pişmanlık yaşayan, samimi bir şekilde özeleştiri yapan, hatasını anlayan her kardeşimle, her ülküdaşımla kucaklaşmaya hazırım. Bir başka tuhaf benzerlikse hepsinin birden sözde Kürt sorunundan bahsetmesidir. Biz ise cezaevindeki ülküdaşlarımız, ülke ve ülkü sevdalısı kardeşlerimizle birlikte kader mahkûmları için af istediğimizde sırtı kabarmış kediye dönüyorlar, adeta çıldırıyorlar.

Kimin heybesinde ne varsa onu yermiş. Kim hatırında ve hedefinde ne varsa ondan bahsedermiş. Biz vatan, millet, bayrak, ülkü diyoruz; onlar Pensilvanya’nın, Kandil’in, Türk düşmanlarının peşinden koşuyor, onların borusunu öttürüyorlar. Ama yanlarına kalmayacak, ödeyecekleri bedel yarınlara da bırakılmayacaktır. Cumhur İttifakı, Türkiye’nin kurtuluş ümididir. Bu ittifak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kurucusu ve ana siyasi ögesidir. Ve Cumhurbaşkanı adayımız da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Niye, çünkü yeni hükümet sisteminin kurulması, devamlılığı, istikrar içinde varlığı için Sayın Erdoğan’ın görevini sürdürmesi millet ve devlet menfaatleri bakımından şu ağır dönemde aciliyet ve öncelik kesbediyordu. Niye, çünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin iki ana paydaşından olan Sayın Erdoğan’ın, yeni sistemin ruhu, doğası ve güvenliği açısından mutlaka görevine devamı gerekiyordu.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhurbaşkanı adayımızın yüksek bir destek ve oyla seçileceğine inanıyor, bunu şimdiden görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sağlıklı bir şekilde temin ve tezahürü için Milliyetçi Hareket Partisi’nin TBMM’de güçlü bir şekilde temsil edilmesi, denge ve denetleme görevini üstlenmesi tarihi bir olgu ve sorumluluktur. İcazetli, görevli ve provakatör anket şirketleri bizim oy oranımızı yüzde 3-4’e yaklaştırdılar. Allah’tan henüz yüzde 1 diyemediler. Merak etmeyin, Türk düşmanları bunu da yapacaktır.

Ancak, kulun hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı, milletin de bir bildiği vardır. Her seçim döneminde aynı kumpas dolaşıma sokulmaktadır. Bıkmadınız mı çirkefliklerden? Yorulmadınız mı yalanlardan, dolanlardan, sahtekarlıklardan? Türk milleti bunları yutmuyor, Türkiye düşmanlarının dibinde hırlayan anketçilere prim vermiyor, itibar etmiyor. Yapamayacaksınız, başaramayacaksınız, Türk-İslam Sancağını asla indiremeyeceksiniz.

Şehitler kervanını durduramayacaksınız, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yükselişine mani olamayacaksınız. MHP, engelleri aşa aşa, barajları önüne katıp yıka yıka geliyor. TBMM’de çok güçlü bir MHP grubunun sesi şimdiden duyuluyor. Elbette TBMM’de yapacaklarımız çoktur. Demokrasi standartlarının yükselmesi, kişisel özgürlük alanlarının genişlemesi, denge ve denetleme işlevinin süratli çalışması için her mücadeleyi, üstlendiğimiz millet vekâletinin her görevini yerine getireceğiz.

CEVAP VER