Meral Akşener: Bir yüzükle siyasete başlayan arkadaş şuan liderler arasında ilk 10 zengin arasında

0

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Aydın İstasyon Meydanı’nda konuştu. “Kolonyayı neden verdiler biliyor musunuz? 24 Haziran’da evine gidecek şahıs bayılmasın diye ikram edecekmişim.” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Meral Akşener var devrede, sinirler bozuldu. Televizyonlara çıkarmıyorlar. Ben de istemiyorum artık. ‘Televizyona çık’ diyorlar, yok kardeşim havuz medyası bizim için bitti. Uçakta bir arkadaşımla karşılaştım. Dedi ki bana Anadolu’da tülbent devrimi oluyor. Bu tülbentler bana veriliyor ve deniliyor ki, ‘Bu ülkedeki ayrışma noktalarını affet.’ Bu yazmaları topluyorum. İnşallah Cumhurbaşkanı seçileceğim ve Çankaya’da bunlarla ilgili bir müze açacağım ve dünya âlem gelip bunları görecek. Bizim kültürümüzün ne kadar önemli, birleştirici olduğunu herkes anlayacak. Bunları gördükçe birilerinin dalağı şişiyor.

Bir ekonomi bakanı var ne söylediğini bilmiyor. Dolarla işimiz yokmuş. Şu an Türkiye’de tütün alım satımı dolarla oluyor. Sanayici de aynı durumda. Milleti tarlasına da küstürdü bunlar. Turizm kendi Aydın. Turizmi geliştireyim derken doğayı bitiriyorlar. Menderes nehrinin içine tükürdüler. Ekonomimizin içine tükürdükleri gibi.

Dün Erzurum’da muhterem bu işe çok kızmış. Milletin cebindeki parayı soruyor. Seni ne ilgilendirir diyor. Yakalandı yakalandı. Bir siyasetçinin görevi milletinin gençlerinin cebinde ne var bilmektir bilmek. Bir yüzükle siyasete başlayan arkadaş, şuan liderler arasında ilk 10 zengin arasına giriyorsa. Yıllar önce o yüzüğü gösterip ‘Bunun dışında malım olursa bilin ki hırsızlık yapmışımdır.’ demişti. El hak doğru söylemiş. Sayın Erdoğan diyor ki ‘Fakir evlerinde farklı bir enerji alıyorum.’ Arkadaş çık Saraydan çık. Bunları evlerinize almayın. Sizi fakirleştiren bunlar. Atatürk’ten bu yana yapılan bütün değerler, fabrikalar satıldı. Yandaşların cebi doldu.

Yandaş müteahhitleri zengin etmek için yola çıktılar. Hani şu milletin anasına sövenleri. 4.5 milyon insan takipte. Kredi kartı borcu olanların, öğrenci, işsiz, şehit ve gazi ailelerinden sileceğim arkadaş. 8.5 milyar tutuyor. Bunların fındık fıstık parası dediği bir miktar. Lüks arabalardan indireceğim onları. Benim emekli kardeşimin cebinden çıkan parayla lüks hayat yaşamak yok. Çiftçinin borcunu da bir defaya mahsus sileceğim. Buradan o şeker fabrikalarını alanları uyarıyorum. Ellerinizi uzatmayın ben seçileceğim ve o satışları iptal edeceğim.

Eğitimde zengin çocuğu, fakir çocuğu, iyi okul, kötü okul diye böldüler çocuklarımızı. Mardin’den mezun olan Aziz Sancar Nobel aldı. Biz Türkiye’de yeni Aziz Sancar’lar için mücadele edeceğiz inşallah. Bilmem nereye ‘Gömdüğümüz silahları çıkarırız’ diyenler ayağınızı denk alın. Öyle yasalar çıkaracağım ki tecavüzcüler, sahte kabadayılar milletin yüzüne bakamayacak. Kuleli’nin ışıklarını seçildiğimin ertesi günü açacağım. TRT’de 38 saniye göstermişler ama Kayseri yıkılıyordu. Ben bir şey satmayacaktım ama TRT’yi satacağım. Parasını da sizlere harcayacağım. Sizi oraya giden vergilerden kurtaracağım. O gereksiz kurumların hepsini kapatacağım. O TİKA’lar var ya ne paralar doldurdular ceplerine.”

CEVAP VER