Kılıçdaroğlu: Bir partinin genel başkanı hakim atarsa orada adalet çöker.. Millet İttifakı, cebi doldurma ittifakı değil

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de konuştu. İmam Hatiplilerle sahurda buluşmasıyla ilgili Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bize soruyorlar imam hatipler kapatılacak mı diye. İmam Hatipler hiç bir şekilde kapatılmayacak. Türkiye’de birlik ve bütünlüğü sağlayacağız. Kız çocuklarının eğitilmesi okuması lazım. Hayat standardının yükseltilmesi lazım. Ben belediye başkanlarımıza talimat verdim. Mutlaka yurt yapın.

Dünyanın en güzel şeyi bir çocuğa okutmak. Man Adası ile ilgili gösterdiklerimi kimse yalanlayamadı. Davalarımdan üç öğrenciye burs verirlerse vazgeçiyorum. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yönlendiriyorum. Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak. Seçimleri kazanacağız. Bu birinci turda da gerçekleşebilir. Millet İttifakı meclis çoğunluğunu alacak. Bizim ittifakımız ilkesiz bir ittifak değil. Bu ittifak demokrasi ittifakıdır. Millet İttifakı, cebi doldurma ittifakı değil.

Bir partinin genel başkanı mahkemeye hakim atar mı? O tweet atan hakim istifa edecek. Danıştay denen bir kurum varsa o hakim istifa etmeli. Danıştay Başkanı çağıracak kapının önüne koyacak. Git AKP Kadın Kolları’na üye ol.

Çift kişilikli insanlar sağlıklı kararlar alamazlar. Bir partinin genel başkanı hakim atarsa orada adalet çöker.”

CEVAP VER