Muharrem İnce’den Erdoğan’a: MİT, Muharrem’i İzleme Teşkilatı mı?

0

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ordu’da konuştu. “MİT, Milli İstihbarat Teşkilatı; Muharrem’i İzleme Teşkilatı mı?” diye soran İnce, şunları söyledi:

“Bu işe mi yarıyor? Sana doğru bilgi vermemişler, o meydanda AK Partili kardeşlerim vardı. MİT’in görevi mi, hem sen nereden biliyorsun insanları, fişledin mi Türkiye’deki herkesi? Sen yanındaki yaverleri bile doğru düzgün seçememişsin, yaverlerin FETÖ’cü çıktı. Bana istihbarattan söz ediyorsun. Darbeyi eniştesinden öğrenen adam istihbarattan bahsedemez.

Sen nasıl bir ustasın çıraktan kaçıyorsun? Karşıma çık! Eğer bu seçimi Erdoğan bir daha kazanırsa yandık! Dolar 8-10 lira olur, 2,5 milyon Suriyeli gelir, dünyada saygınlığımız yerle bir olur. Yorgun bir adama değil taze kana ihtiyaç var. Meydanlarda ne diyor: Vakit Türkiye vakti. Vakit jübile vakti.

İsrail’le gizli anlaşma imzaladın mı? İmzaladın. İsrail’le petrol taşımacılığı devam ediyor mu? Ediyor. İsrail’den tohum almaya devam ediyor musun? Ediyorsun. ‘İsrail mallarını boykot etmeyin’ diye okul müdürlüklerine yazı gönderdiniz mi? Gönderdiniz. Filistinli Türkiye’ye gelirke vize alıyor, İsrailli Türkiye’ye gelirken vizesiz geliyor. Ne diye meydanda koftiden konuşuyor?

Ben meydanlarda ‘Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir yiğidi, bir yiğit bir ülkeyi kurtarır’ diyorum. Erdoğan ne diyor? ‘Bir buzdolabı bir evi, bir ev bir keki, bir kek bir kıraathaneyi, o kıraathane de seçimde beni kurtarır’ diyor.”

CEVAP VER