Meral Akşener: HDP’nin barajı geçebileceğini düşünüyorum

0

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Mardin’de konuştu. “Her şey iyi ise neden seçime gidiyoruz? Kötü ise neden sizi yeniden seçelim?” diye soran Akşener, şunları söyledi:

“Allah var çok bina yaptılar. Adalet sarayları yapmışlar içinde adalet yok. Hastane yapmışlar içinde doktor, araç gereç yok. Biz ne yapacağız. Bu kredi kartları borçları sebebiyle dayanışma fonu kuracağız. Geçim sıkıntısına harcama yapıp kredi kartı borcu olan çiftçi, işsiz, emekli ve şehit yakınlarının borçlarını sileceğiz. Ödeyebilir durumda olanların da borçlarının yüzde 80’nin sileceğiz. Bana hemen sordular kaynak nerede? Ceplerine para dolduran yandaşların ceplerinden o paraları alacağım.

Herkes Kürtler hakkında beyanda bulunuyor, herkes Kürtler hakkında tanımlama yapıyor. Bunu yapmayan tek kişi benim. Bu yüzden benim üzerime geliyorlar. Bir HDP’li milletvekili ile bir AK Partili milletvekili üst üste Meral Akşener hakkında aynı dile sahip olmuşsa burada bir şey vardır. Burada bir kez daha söylüyorum. Benim hakkımdaki iddiaları ispat etmeyen şerefsizdir.”

Star TV’de konuşan Akşener, “HDP’nin barajı geçebileceğini düşünüyorum. 2015’te de geçebileceğini söylemiştim. HDP herhangi bir ittifak içerisinde yer almadığı için oylarını konsolide edebileceğini ve barajı geçebileceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

CEVAP VER