MHP’nin adayından AK Parti milletvekillerine: Erdoğan’a sahip çıkamadınız.. Sizin gibi 300 kişi olacağına bir Cemal Enginyurt olsaydı Özgür Özel yoğun bakımda yatıyordu

1

MHP’nin Ordu birinci sıradan milletvekili adayı Cemal Enginyurt, seçim çalışmaları kapsamında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. AK Parti milletvekilleri için “Recep Tayyip Erdoğan olmasa, köyüne muhtar olamaz.” diyen Enginyurt, şunları söyledi:

“Ne yaptınız, vekilin kim olduğuna bakmadan gittiniz Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiniz. Bu vekiller, Recep Tayyip Erdoğan olmasa, köyüne muhtar olamaz, muhtar. Siz Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiğiniz için bunlar seçildi. Şimdi tutuştular. Yav diyorlar, ‘oyları aman ayırmayın.’ Niye? ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’te güçlü olması lazım.’ Oğlum 300 vekil bizde. Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkamadınız, şimdi nasıl sahip çıkacaksınız?

Özgür Özel diye tipitip bir oğlan, cumhurbaşkanına en ağır hakareti etti de bir taneniz cevap veremediniz. Sizin gibi 300 kişi olacağına, bir Cemal Enginyurt olsaydı, Özgür Özel, şimdi 3 gündür yoğun bakımda yatıyor olurdu. Kendi cumhurbaşkanına sahip çıkamayanlar, ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bizi de gönderin’ diyor. Recep Tayyip Erdoğan muhtemelen beni dinleyince der ki, şunların 6’sı geleceğine, bir Cemal Enginyurt gelse yeter der. Yani 75 yaşındaki Şener amca mı Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacak, yolda yürüyemiyor ya? Yeterki Recep Tayyip Erdoğan seçilsin de ben vekil olmuşum olmamışım hiç önemi yok. Yeter ki memleket kurtulsun.”

1 YORUM

CEVAP VER