Pervin Buldan: Demirtaş’ın fazlası var, eksiği yok.. Recep Bey, en azından kapı gibi diploması var

0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’da konuştu. “Herkes Recep Bey’in gidişinden yana, herkes AKP’nin gidişinden yana.” diyen Buldan, şunları söyledi:

“Bizde büyük bir coşku var ama onlarda büyük bir korku var. Korku sarmış her taraflarını. O sosyal medyaya düşen video var ya, Recep Bey’in konuşması var ya HDP’lileri tespit edin diyor ya; sandıklardan nasıl oy çalınacağının talimatını veriyor ya; oysa bilmiyor ki, halkımız sandıkların önünde kendini siper edecek.

Kaybedeceklerini anladıkları için oy çalarak kazanmanın yollarını arıyorlar. Dün ortaya çıkan videolardaki sözler suçtur. YSK’yı, savcıları, hakimleri göreve davet ediyoruz. AB’yi, AGİT’i göreve davet ediyoruz. AKP, HDP’yi baraj altında bırakmanın çabası içinde. Biliyorlar ki gidiciler. Kendilerini saran korku sonucunda, böyle bir talimat veriyorlar.

YSK’ya çağrımızdır, sandıkları korumak sizin göreviniz. Siz bunu yapmak zorundasınız. Bunu yapsanız da yapmasanız da Türkiye halkları kararını verdi. HDP sandıkları koruyacak. Bu, seçime giren tüm partilerin sorumluluğu. Çünkü Recep Bey açıkça talimat verdi: HDP’nin oylarını çalın, sandıklarda değişim yapın demiştir. Kendi teşkilatlarına verilen talimat ortada.

Sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Selahattin Demirtaş ile ilgili de YSK ve yargıya talimat verdiğini itiraf etti. Recep bey diyor ki, ‘Bir Cumhurbaşkanı adayı Edirne’de, şartları oluşmamış, aday olmaması gerekiyor.’ Edirne’deki TRT çekimlerinin yapılabileceği talimatını verdiğini söylüyor. Yargıya ve YSK’ya talimat veriyor. YSK bağımsız bir kurumdur, kimseden talimat alamaz.

Anayasa Mahkemesi de hala Demirtaş ile ilgilli kararını vermedi. Neyi bekliyor? 24 Haziran’ın sonucunu mu bekliyor? 24 Haziran’da halk kararını verdi, Selahattin Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı yapacak.

Recep Bey Selahattin Bey’i diline dolamış. Yatıyor, kalkıyor, Demirtaş diyor. Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı uygun değil derken, bir şeyi gözden kaçırıyor. Sevgili Selahattin Demirtaş’ın senden fazlası var, eksiği yok, Recep Bey. En azından kapı gibi diploması var. Sende o da yok. Bu ülkeyi nasıl yönettiğini herkes biliyor. 16 yıldır bu ülkeye açlığı, yoksulluğu getirdin. OHAL ilan ettin. KHK’lerle binlerce insanı işinden ettin. Bunlar yanınıza kar mı kalacak. Bütün bunların hesabını 24 Haziranda Pendik halkı soracak.

Kürtleri inkar edenler hep silindiler, tarih sahnesinden. Bir zamanlar Tansu Çiller vardı, Süleyman Demirel, Mehmet Ağar vardı. Hİçbirinin esamesi okunmuyor. Recep Beyin gideceği yer de Tansu Çiller’in, Mehmet Ağar’ın yanıdır. Kimsenin gücü bizi inkar etmeye yetmeyecek. Diyor ya bana oy verin sandıklardan gümbür gümbür çıkayım, gümbür gümbür gidiyorsun Recep Bey!”

CEVAP VER