Temel Karamollaoğlu: Bir memlekette hak ve hukuka riayet yoksa huzuru sağlamak mümkün olmaz

0

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır mitinginde konuştu. “Önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Ahlakımızı ve maneviyatımızı yüceltmezsek zulmün karşısında duramayız.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bir memlekette hak ve hukuka riayet yoksa, insanlar kendi haklarını aramaktan mahrumsa o memlekette huzuru sağlamak mümkün olmaz. Ekonomi deyince yol yapmayı, tünel yapmayı, eski binaları yıkıp yenisini yapmayı kalkınma zannettiler, hala aynı yolda devam ediyorlar. Elbette kıraathanelere de yeri geldiği zaman ihtiyaç olur. Ancak bunlar ülkenin problemlerini çözmez.

Diyarbakır tarım alanları tam anlamıyla ekilsin biçilsin, hayvancılık desteklensin Diyarbakır neredeyse tüm Türkiye’yi besler. Öğrencilerimiz mesleki olarak geliştirilmemiş, bir diploma veriliyor hadi bakalım bununla iş bul deniyor. Hepinizin elinde akıllı telefonlar var. Nereden geliyor bunlar? Kore’den Amerika’dan. Bunları üretecek akıl bizde yok mu?

Vasıflı insan yetiştirmeden ülkenin problemleri çözülmez. Başkasının etkisinde kalmadan, adaleti sağlayarak oluşturulacak bir dış politika bölgemizin sıkıntılarını çözecek reçeteyi bize bahşedecektir. Bizim iktidarımızda kimseyi dışlamayacağız, her kesime elimizi uzatacağız.

Başkanlık sistemini denetleyecek hiç bir kurum kurulmadı. İktidarda bulunan arkadaşlar 5 senede bir millete gideriz yeter diyorlar. Arada yaşanan haksızlıklar, hukuksuzluklar ne olacak? Bu seçim son 80-90 yıllık süreçte en kritik seçim bunu bilin. Artık kimsenin tahammülü kalmadı.”

CEVAP VER