Erdoğan: Kandil’de lider kadrosunu hallettik.. Sıra Urfa’nın yanı başındaki yerlere geldi

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da konuştu. “Toplantı halindeki PKK’nın lider kadrosunu vurduk. Sıra Şanlıurfa’nın yanı başındaki yerlere geldi.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

Çoğu gitti azı kaldı. Urfa sınırının hemen ötesi bir terör örgütünden bir başka terör örgütüne devredildi. Dün DEAŞ varken Suriye’de kendilerini güvende hissetmeyenler, bugün de güvende hissetmedikleri için evlerine dönmüyor. Türkiye önce Cerablus’ta El Bab’a kadar olan kısmı sonra da Afrin’i güvenli haline getirdi. Bu bölgelere 200 bin Suriyeli kardeşimiz geri döndü.

Şimdi Amerika ile anlaşarak Münbiç’i güvenli hale getiriyoruz. Münbiçli Arap kardeşlerim de topraklarına geri dönmüyorlar, dönecekler. İdlib’de oluşturduğumuz 12 gözlem noktasıyla bu bölgenin de güvenli hale gelmesi için adımlarımızı atıyoruz.

Kandil’e ilk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık, Kandil’de 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halindeki bunların lider takımını hallettik. Sıra Urfa’nın yanı başındaki yerlere geldi. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp asli sahibi olan Arap Kürt Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Suruç’ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Hadise güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir.”

 

CEVAP VER