Muharrem İnce: Sağlığımda sıkıntı olmazsa yeniden cumhurbaşkanı adayıyım

0

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, sağlığı el verdiği takdirde yeniden cumhurbaşkanı adayı olacağını belirtti.

Gazeteci İsmail Küçükkaya’ya attığı mesajla ilgili ise İnce, “Ben gazeteci olsaydım ‘Erdoğan kazandı diye mesaj attı İnce’ derdim, ‘adam’ lafını kullanmazdım. Gazeteci gazeteci olsun bir itirazım yok ama insanlığımız da bir kenarda dursun!” ifadelerini kullandı.

İnce, şunları söyledi: “Siyasette laf sokma, meydanlarda cebelleşme var. Ben de girdiğim polemiklerde yenilmiyorum. Bunu pek çok iletişim uzmanıyla konuştum. Hiçbir polemikten yenilerek çıkmadığımı söylediler. Apolet sökme dahil. Dedim ya generale, ‘Apoletini sökerim!’ Benim ortalama bir dilim var. Bir profesörle bir çöpçünün kesişim kümesi vardır, işte ben o kesişim kümesine hitap ediyorum. Siyasette doğrusu da bu bence.

Siyaset iddiadır. Evet, bazı yerlerde hata yaptık. En iyi yaptığımız iş, ‘Herkesin Cumhurbaşkanı’ sloganıydı. Rozeti çıkarıp Türk bayrağını takmaktı. ‘Herkesin Cumhurbaşkanıyım’ sloganına devam edeceğim. Göreceksiniz bunu başaracağım ben! Bunu burada bırakacak halim yok, iddiamın arkasındayım! Allah sağlığıma bir şey vermesin. Sağlığımda bir sıkıntı olmazsa, yeniden cumhurbaşkanı adayıyım.”

En büyü hatanın adaylığının geç açıklanması olduğunu dile getiren İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son açıklamalarını beğenmediğini de vurguladı.

CEVAP VER