Ağrı Valisi açıkladı.. Leyla 8-10 gün aç bırakıldığı için ölmüş

0

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Leyla Aydemir ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmadaki çok önemli bilgileri paylaştı.

Leyla’nın bulunduğu tarihten 2-3 gün öncesinde o derede suyun içine bırakıldığını dile getiren Elban, şunları söyledi:

“Otopsi raporunda tespitler mevcut. Ölüm nedeni çocuğun 8 – 10 gün aç bırakılması nedeniyle, açlık nedeniyle ölmüş. Ve çocuğun cesedinde herhangi bir darp izi, yaralama izi mevcut değil. Yine o süre zarfında herhangi bir vahşi hayvan tarafından yaralanma söz konusu değil. Dün üzerinde görülen kırmızı izler, güneş yanığı olduğu tespit edildi.

Çocukla ilgili herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi de yoktur. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı. Aile de buranın gelenekleri gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Cenaze kendilerine teslim edildi ve sabah erken saatlerde de aile ve köylüler yavrumuzun cenazesini defnettiler. Başımız sağ olsunve inşallah bu son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum.”

Olaya ilişkin gözaltı olup olmadığına ilişkin bir soruya ise Elban, “Var, bazı ipuçlarımız da var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor, savcılık olayın üzerinde çok yoğun bir değerlendirmesi var. Jandarmamız, emniyet güçlerimizin çalışması yoğnu bir şekilde devam ediyor.” karşılığını verdi.

Gözaltı sayısı hakkında bir rakam telafuz etmeyen Vali, “Kaçırılma mı, kayıp mı?” sorusuna da “Kaçırılma” diye cevap verdi.

CEVAP VER