Temel Karamollaoğlu: Türkiye önümüzdeki günlerde 2001 krizinden daha sert bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabilir

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin önümüzdeki günlerde 2001 krizinden daha sert bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabileceğine dikkat çekti.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Maalesef bugün ülkemiz çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya; Ahlâk sıkıntılı, Adalet sıkıntılı, Ekonomi sıkıntılı. Oysa seçimden sonra her şey düzelecekti, her yer güllük gülistanlık olacaktı. Peki, ne oldu? Doğalgaza zam geldi. Sigaraya zam geldi. Tünel geçiş ücretlerine zam geldi.

İğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Kaşıkla verilenler kepçe ile alınmaya başlandı. Yanlış ekonomi ve tarım politikaları nedeniyle 7 yıldır savaşta olan Suriye’den bile patates ithal eder duruma geldik. TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre, enflasyon rakamları yüzde 15.39. Oysa hükümetin 2018 enflasyon hedefi yüzde 5’ti. Hedef yüzde 5, sonuç yüzde 15!

Ekonomideki her gösterge alarm veriyor. Felaket tellallığı yapmak istemiyoruz ama Türkiye önümüzdeki günlerde 2001 krizinden daha sert bir ekonomik krizle karşı karşıya kalabilir.”

CEVAP VER