Abdullah Gül: Kısa vadeli başarılar, çıkarlar geçicidir.. Her şartta dürüst olun; karakter her şeyin başıdır

0

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Abdullah Gül Üniversitesi’nin 2017-2018 yılı mezuniyet törenine katıldı.

Kısa vadeli başarılardan çok uzun vadeli başarıların önemli olduğunu belirten Gül, daima ilkeli, prensipli ve dürüst olunması gerektiği, her şeyin başının karakter olduğunu söyledi.

“Azminizi, daima kendinizi yenilediğinizi gösterin.” diyen Gül, şunları söyledi: “Bugün Türkiye’nin birçok işvereni, yatırımcısı, büyük şirketlerin sahipleri, sizler gibi sıfırdan başlayan insanlar. Zannetmeyin ki herkes ailesinden devraldı. Zannetmeyin ki zengin ailelerin çocukları olduğu için şirket sahibiler. Bunların içerisinde sizin gibi olup ama azimle, kararlılıkla çalışan, fırsatları değerlendiren ve neticede hem Türkiye’ye hem de tüm insanlığa çok büyük katkılar yapan büyük yatırımcılar çıktı.

Karakterli, dürüst, vatansever, ülkesini seven insanlar olun. Abdullah Gül Üniversitesi’nin en büyük hedefi dünyanın her tarafında çalışabilir, iş bulabilir mezunlar yetiştirmek oldu. İnşallah dünyanın büyük şirketlerinde, uluslararası kuruluşlarda çalışan kişiler aranızdan çıkar. Daima uzun vadeli başarılara kilitlenin. Kısa vadeli başarılar, çıkarlar geçicidir. İlkeli, prensipli, kararlı olursanız o zaman uzun vadeli başarıların sahibi olursunuz. Kısa vadeli çıkarcılık hiçbir zaman fayda getirmez. Daima ilkeli, prensipli ve dürüst olun. Her şartta dürüst olun. Karakter her şeyin başıdır. Bunları hiçbir zaman unutmayın.”

Konuşmaların ardından Abdullah Gül, dereceye giren öğrencilere diplomalarını ve hediyelerini verdi.

CEVAP VER