İsrail, Suriye ordusuna ait 3 yerleşkeyi vurdu!..

0

İsrail ordusu, Suriye’nin Kuneytra kentindeki bazı askeri noktalara saldırı düzenledi. Suriye medyası, İsrail tarafından işgal altında tutulan Golan Tepeleri’ne yakın noktadaki askeri yerleşkelerde maddi hasar meydana geldiğini duyurdu ancak can kaybı olup olmadığına ilişkin bilgi vermedi.

Euronews’in aktardığına göre Suriye devlet medyası, İsrail’in füzelerle saldırdığını ve bu füzelerden bazılarının Suriye hava savunma sistemlerince imha edildiğini aktardı. Saldırıya ilişkin İsrail ordusundan yapılan açıklamada, “Suriye’ye ait bir insansız hava aracının çarşamba günü sınırı ihlal etmesine misilleme olarak 3 noktaya saldırı düzenlendi” denildi. İsrail ordusu, söz konusu insansız hava aracının düşürüldüğünü de kaydetti.

İsrail ayrıca saldırıda ilişkin uydu görüntülerini de paylaştı. Suriye medyası saldırının, işgal altındaki Golan Tepeleri’ne yakın noktadaki Hader köyüne yapıldığını bildirdi.

Suriye’de son dönemlerde sık sık hava saldırıları düzenleyen İsrail, buna gerekçe olarak İran’ın bu ülkedeki askeri varlığını ve Lübnan merkezli Hizbullah örgütüne silah sevkıyatı yapıldığını iddia ediyor.

CEVAP VER