Meclis Başkanı Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası verildi..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son Başbakan Binali Yıldırım’a hizmet süresince gösterdiği üstün başarı dolayısıyla Devlet Şeref Madalyası verdi.

Törende konuşan Erdoğan, şunları söyledi: “Ülkemize milletvekili, Ulaştırma Bakanı, Başbakan olarak hizmet eden Binali Bey, inşallah bundan sonra TBMM Başkanı olarak çalışmalarına devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, 2002’den beri AK Parti hükümetlerinde aldığı görevlerle ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahı için ortaya koyduğu çabalarla gerçekten hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir.

Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı. Binali Bey, asıl 15 Temmuz gecesinde demokrasiye, milletin iradesine, ülkemizin bağımsızlığına sahip çıkan cesaretiyle milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir.”

Meclis Başkanımız Yıldırım ise “Sayın Başkanım Zat-ı Devletlerinizin şahsıma tevdi ettiği şeref madalyasını 40 yılı bulan devlet ve millet hizmeti ile eşsiz yol arkadaşlığımızın bir nişanesi olarak görüyor ve tüm kalbimle şükranlarımı arz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tören öncesinde hayatını anlatan kısa filmi izleyen Binali Yıldırım, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Ayrıca TBMM Başkanı Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yürürlükten kalkan Başbakanlığın mührünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti. Son Başbakanlık mührünü alan Erdoğan, “Obje olarak kullanırız.” dedi.

CEVAP VER