TBMM Başkanı Yıldırım: Amacımız 15 Temmuz ruhunu canlı bir şekilde tutmaktır

0

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Karşıyaka Mezarlığında düzenlenen törene katıldı. 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği’ni ziyaret eden Yıldırım, şunları söyledi:

“İki yıl geçmiş olmasına rağmen acılarımız tazeliğini koruyor. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Gerek şehit yakınlarımız gerekse milletimizin tamamı bu duygularla bugünü anıyor. Şehitlerimiz, bu ülkenin teminatıdır. Ay yıldızlı bayrağımıza rengini veren kahramanlarımızdır. Bayrağımızdaki hilal bağımsızlığımızın sembolüdür. Yıldızlar da her bir şehidimizinin nişanesidir.

15 Temmuz ve vatanımızın savunmasında fedakarca hayatını seve seve veren bütün şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyoruz. Amacımız 15 Temmuz ruhunu canlı bir şekilde tutmak, 81 milyonunun kardeşliğini, birliğini ve beraberliğini daim kılmaktır. Allah milletimizin yar ve yardımcısı olsun. Bir kez daha bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve buna benzer hiçbir olayı milletimizin yaşamamasını diliyorum.”

CEVAP VER