CHP Parti Meclisi Üyesi Aksünger: Muharrem İnce’ye ‘Kredinin yüzde ellisini o gece yedin’ dedim

0

Bir dönem CHP Bilgi ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Erdal Aksünger, Habertürk Televizyonunda konuştu.

Olağanüstü kurultay talepleriyle ilgili konuşan Aksünger, delegelere imza vermemeleri ya da verdikleri imzaları geri çekmeleri için baskı yapıldığını söyledi. Bu mekanizmanın başındaki ismin ise CHP Sözcüsü Bülent Tezcan olduğunu iddia eden Aksünger, “İmza verene de vermeyene de baskı olmamalı.” dedi.

Şubat ayında Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’nda (MYK) partinin değişmesi gerektiğini belirten Aksünger, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2014’te ve 2015’te değişimi desteklediğini hatırlattı ve son Parti Meclisi (PM) seçiminde Muharrem İnce’nin iyi bir sonuç aldığını ancak delegeye vicdani tercih hakkı bırakılmadığını savundu.

Kurultayda, Kılıçdaroğlu’nun karşısına Muharrem İnce ile birlikte birçok adayın çıkabileceği görüşünü dile getiren Aksünger, “Kurultay için yeterli imza toplanacaktır. Önümüzdeki salı, çarşamba bu iş biter.” ifadesini kullandı.

İYİ Parti CHP’ye nankörlük ediyor

“Muharrem İnce’ye ‘Kredinin yüzde ellisini o gece yedin’ dedim. Çıkıp, özür diledi. Konuya özeleştiri getirdi; ama ne dersek diyelim Muharrem Bey herkesten bir adım önde.” diyen Aksünger, “İYİ Parti CHP’ye nankörlük ediyor. CHP, HDP ile ittifak yapmalıydı, geleceği inşa ederdik.” diye konuştu.

Seçim gecesi öncesi Adil Seçim Platformu tarafından mobil uygulamaların denemesinin yapılmadığını da anlatan Aksünger, şunları söyledi:

“2015’teki, 7 Haziran’daki, 1 Kasım’daki ve 16 Nisan’daki süreçleri yönetmiş ve onları var etmiş bir insan olarak söylüyorum. O sistemleri kullanmadılar ve dışarıda bir sistem var etmeye çalıştılar.

Adil Seçim Platformu, bir platform. Orada sadece ‘adilseçim.net’ diye mobil bir uygulama yapıldı. Eski sistem kullanılsaydı kesinlikle hiçbir problem olmazdı. Neden böyle bir şeye ihtiyaç olduğunu hiç bilmiyorum. Mobil uygulamasının teknik altyapısının başarısız olacağını söylemiştim.

Adil Seçim Platformu’nun başarısız olduğunu kendileri de söylediler ve toplumdan özür dilediler. Bu zaten bağıra bağıra geldi. Dünkü açıklamalarında şunu söylemişler ‘Uygulamanın testlerini bile yapamadık’ demişler. Bu, intihar demektir.”

CEVAP VER