Erdoğan, sanayicilere seslendi: Bankalara saldırarak döviz alma yoluna gitmeyin.. Milleti ayakta tutmak sanayicilerin de görevi; aksi takdirde B ve C planlarımızı devreye sokarız

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Valiliği tarafından organize edilen programda konuştu. “Sevr’i hayata geçirmek için vatanımızı işgal etmek isteyenler Tuz Gölü’nde salamura olmaktan paçayı son anda kurtardılar. Kur silahı üzerinden ekonomimizi sarsabileceklerini sanıyorlar.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonun da biz üstesinden geleceğiz. Türkiye’yi ve Türk milletini tehdit etmek hiç kimsenin, hiçbir devletin, hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir. Milletimiz gönlünü ferah tutsun. Sanayicilerimize sesleniyorum, bankalara saldırarak döviz alma yoluna gitmeyin. Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını, C planını uygulamak zorunda kalırım. Bunu da böyle biliniz.

Bazı haberler alıyorum; mallarını satmıyorlarmış. Ne demek satmıyorum? Depolarda istiflemek nedir? Satacaksın. Satmazsan bedelini ödersin. Çünkü ben bunu bir ihanet-i vataniyye olarak görüyorum. Sen bunları satmak için ürettin. Sen de mi birilerine hizmet etme gayreti içerisindesin. Bize yerli ve milli lazım. Yerli ve milli değilsen, bunun bedelini ödersin. Ekonomimize yönelik kur operasyonunun üstesinden geleceğiz. Ülkemize giydirilmeye çalışılan bu deli gömleğini hep birlikte yırtıp atacağız.”

CEVAP VER