TBMM Başkanı Yıldırım: Bu ülkede hiçbir şekilde kanunsuzluğa, yanlışa izin verilmeyecektir

0

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Kurban Bayram Namazı sonrası konuştu:

“Tüm milletimizin bayramını tebrik ediyor; bayramın ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam Âlemi için huzur, barış ve kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Mevlamdan niyaz ediyorum. Bayramlar, küslüklerin sona erdiği; kardeşliğin, sevginin dostluğun zirve yaptığı müstesna günlerdir. Bu bayramı fırsat bilelim ve dargınların barışmasını sağlayalım.

Bayram vesilesiyle ülkemizin ve milletimizin güvenliği için sınır boylarında, dağlarda, bayırlarda fedakârca görev yapan asker, jandarma, polis ve bütün kolluk kuvvetlerimizin Allah yardımcısı olsun, kendilerine muvaffakiyet diliyorum. Terör belası başta olmak üzere ülkemize musallat olan her türlü afet ve felaketlerden Rabb’im ülkemizi muhafaza eylesin.”

ABD Ankara Büyükelçiliği’ne yönelik yapılan silahlı saldırıyı kınayan Yıldırım, şunları söyledi: “Türkiye’de yabancı misyonlar, büyükelçilikler Türkiye’nin güvencesi altındadır. İlişkilerimiz hangi ülkeyle nasıl olursa olsun; bunlar ayrı bir şey. Bizim ülkemizde görev yapan, ikamet eden her türlü yabancıya, misafirlere; onların güvenliğini sağlamak bizin en önemli görevlerden bir tanesidir. Dolayısıyla böyle bir saldırıyı tasvip etmemiz mümkün değildir, kınıyoruz. Ancak kolluk kuvvetlerimiz, İçişleri Bakanlığımız çok hızlı hareket ederek saldırganları kıskıvrak yakalamış, yargıya teslim etmiştir. Herkes şunu bilmelidir; hiçbir şekilde kanunsuzluğa, yanlışa bu ülkede izin verilmeyecektir.”

CEVAP VER