İstanbul 3. Havalimanı inşaatına operasyon.. 543 işçi gözaltında

0

İstanbul 3. Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin, kötü çalışma koşullarını gerekçe göstererek iş bırakma eylemi yapması sonrası gözaltılar başladı. İnşaat-İş Sendikası, 543 işçinin gözaltına alındığını açıkladı. Sendika Genel Sekreteri Yusuf Özgür ile sendika yöneticileri Uğur Karadaş, Özkan Özkanlı ve Deniz Gider’in de gözaltında olduğu belirtildi.

İnşaat-İş Sendikası twitter hesabından “Baskın sırasında koğuşlarda olan arkadaşlarımız anlatıyor: ‘Gece saat 00:40’te yapılan baskın sırasında görüntü alanları hem gözaltına aldılar hem de darp ettiler. 22 yaşındaki uzman çavuş 54 yaşındaki adamı darp etti! Bu şekilde 11 kişi biliyorum, tanık oldum.'” paylaşımında bulunuldu.

İşçilerin 380’inin Arnavutköy Jandarma Karakolu, 73’ünün Maslak’ta bulunan İl Jandarma Komutanlığı, 90’ının ise Eyüp İlçe Jandarma Komutanlığı’nda gözaltında olduğu ifade edildi.

Öte yandan İnşaat-İş Sendikası, sepet vincinin, içindeki iki çalışanla beraber 30 metreden devrildiğini; işçilerden birinin belinin ağır hasar gördüğünü, diğerinin ise kafasının kanlar içinde olduğunu aktardı.

CEVAP VER