Temel Karamollaoğlu’ndan MHP tepkisi.. Kaç tane ilçeyi görevden alırsan al, tavrın o insanları tahrik ediyor ya bir gör!

0

Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, MHP lideri Bahçeli ile İYİ Parti Genel Başkanı Akşener arasında yaşananlara tepki gösterdi.

Artık parti başkanlarının birbirini tehdit etiğini savunan Karamollaoğlu, MHP’yi eleştirerek “Kaç tane ilçeyi görevden alırsan al, tavrın o insanları tahrik ediyor ya bir gör! Türkiye, mafya usulüyle yönetilemez.” dedi.

Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda konuşan Karamollaoğlu, hükümetin artık ülkeyi yönetemediğini, hangi sahada bir problem çıksa kabahatin hep başkalarında arandığına dikkat çekti.

“Problemi çözmek yerine hey heyleniyorlar.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Tepkiyi biz de gösteriyoruz. Ama hükümetin üzerine düşen, tedbir almak ve problemleri çözmektir. 8 tane şehit verdik. Hükümetin cevabı ne oldu; 100 misliyle cevap vereceğiz. Kimi öldüreceksiniz? Israrla söyledik, terör sadece silahla çözülmez. Allah rızası için bir anlayın şunu ya. Terörün birçok boyutu vardır. Sosyal boyutu, ekonomik boyutu, psikolojik boyutu var. Ama bugün içine sürüklendiğimiz durumda en önemlisi dış politika boyutu var.

Kaç kere öç almak için laf ettiniz?

Terör artık mevzi bir hadise değil, dünyanın her tarafında var. Ve bu terörü başta ABD olmak üzere maalesef bazı devletler özellikle finanse ediyor, eğitiyor alenen, siyaseten arkalarında duruyor, biz buna şahidiz. Hükümet de şahit. Şimdi bu tedbirleri alamayacaksınız, almayacaksınız, arkasından öç almak için rakamlar ifade edeceksiniz. Ya bu kimsenin yüreğine su serpmiyor. Allah rızası için bir kere de yönetme şuuruyla hareket edin. Kaç kere öç almak için laf ettiniz? 16 yıldır iktidarsınız, 16 yıldır bir problemi çözemeyen bir yönetim anlayışı bundan sonra bu problemi çözemez.

Artık parti başkanları birbirini tehdit ediyor. Arkasından da bir ekip gidip bir genel başkanın evini basıyor. Ondan sonra da ‘efendim falan ilçe yönetimini görevden aldık.’ Kaç tane ilçeyi görevden alırsan al, tavrın o insanları tahrik ediyor ya bir gör! Türkiye, mafya usulüyle yönetilemez. Şu anda Türkiye’nin yönetiminde bir istikrar var mı? Yok. AK Parti’ye bir bak, devletin bekasıyla AK Parti’nin bekasını aynı kefeye koyuyor. Yok ya hikmet-i İlahi diyor Sayın Cumhurbaşkanı. AK Parti’nin bekasıyla Türkiye’nin bekası üst üste örtüştü. Ne demek istiyor; bana sahip çıkmazsanız devlet çöker. Yok ya, siz gideceksiniz ki devlet ayakta durabilsin.

Renault’ya, Megane’a binmek, Mercedes’i de garaja koymak israftan kaçınmak değildir 

İsraf ve yolsuzluk ortadan kaldırılsın, nakit en az 50-60 milyarın üzerinde bir kaynak doğar. Ama siz sadece şu lüks araçları artık kiralamaktan bir vazgeçin. Ya arabaları sene başında kiralamışsın zaten. Sene sonuna kadar bin, ondan sonra o arabaları kiraladığın müesseseye iade et. Yok o arabalar ortalıkta gözükmesin diye garajda tutuyor. Yeni araba kiralıyor. Hem eskisinin taksitini ödüyor hem de yenisinin. Ya biz size ‘bu israftır’ dedik diye Renault’ya binmek, Megane’a binmek, Mercedes’i de garaja koymak israftan kaçınmak değildir. Aslında israfı artırmaktır.

Adalet mekanizmasını ellerine geçirince adaleti siz sağlamaya çalışıyorsunuz. Sizin adaletinizde size karşı laf söyleyenlere merhamet yok. Eşitlik yok, tahammül yok. Bütün gücü ellerine geçirince, birdenbire ne adalet, ne liyakat, ne istişare ne de eşitlik bunların hiçbiri ortada kalmadı. Yani kısaca Adalet ve Kalkınma Partisi kendi içeriğini tamamen boşalttı. Yok olmaya doğru gidiyor, bunu da görüyor, durumdan vazife çıkarabilmek için ‘ben gidiyorum amma benimle beraber Türkiye de gider ha’ diye de ikaz ediyor. Yok arkadaş, sen gidiyorsun ama Türkiye yerli yerinde duruyor.

Gemi battı mı suçlu da suçsuz da beraber boğulur

Gemi battı mı suçlu da suçsuz da beraber boğulur. Biz aynı geminin içindeyiz. Kaptan köşkünde oturanlar en yukarda oturdukları için kendilerini emniyette sanmasınlar. Gemi battığı zaman herkes gider. Bu gemi bizim, bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu gemi yüzecek. Bunun yüzebilmesi için artık farklı bir anlayışa ihtiyaç var. Patinaj yapıyorlar, öz eleştiride bulunamıyorlar, yanlışlarını göremiyorlar. Bunu düzeltecek olan Saadet Parti’mizin kadrolarıdır, sizlersiniz. Ülke sizi bekliyor. Bu seçimler inananların gözünün açılmasına vesile olacak seçimlerdir. Mahalli seçimlerde biz bir varlık göstermek mecburiyetindeyiz. Bu bizim bundan sonraki seçimlerimize de işaret edecek. Bütün gücümüzle en iyi neticeyi almak için çaba sarf edeceğiz.”

CEVAP VER