Son şampiyon, kupayı çaldırdı!..

0

İngiliz Team Sky, Fransa Bisiklet Turu’nun son şampiyonu İngiliz pedal Greaint Thomas’ın kupasının Birmingham’da bir gösteri esnasında ortadan kaybolduğunu açıkladı.

Bunun oldukça talihsiz bir durum olduğunun altını çizen Geraint Thomas ise kupanın, çalan kişi için sınırlı bir anlamı olacağını belirterek kendisi ve ekibi için anlamının oldukça büyük olduğunu vurguladı. Kupayı çalan kişinin geri getireceğini umut ettiğini dile getiren Thomas, kupanın önemli olduğunu fakat daha da önemli olanın kupayı kazanmak ve yarıştan kalan güzel duygular olduğunu söyledi. Thomas, “İşte bu anıları hiç kimse çalamaz.” ifadesini kullandı.

Euronews’in aktardığına göre kupayı ödünç olarak alan bisiklet üreticisi Pinarello Direktörü Richard Hemington, kupanın çalınmasından ötürü oldukça üzüntülü olduklarını ifade etti. Sorumluluğu üstlendiklerini söyleyen Hemington, bir özür açıklaması yayınladı.

İngiliz polisi de hırsızlık olayıyla ilgili soruşturma başlattı. Geraint Thomas Fransa Bisiklet Turu kupasını Temmuz ayında kazanarak ekibine altıncı şampiyonluğu kazandırdı.

CEVAP VER