ABD Başkanlarına bombalı paket!..

0

ABD’nin eski Başkanlarından Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği açıklandı.

Gün içerisinde de ABD eski Başkanı Bill Clinton ile Dışişleri eski Bakanı eşi Hillary Clinton’ın New York’un banliyösünde Chappaqu’daki evlerinde, içerisinde patlayıcı maddenin olduğu bir paket bulundu.

Amerikan Gizli Servisi, Clintonlar ve Obamaların evindeki paketlerin, “patlayıcı madde içerme riskine karşı postalara yapılan rutin denetimler esnasında” tespit edildiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını açıkladı. Paketlerin, Obama ve Clinton’a ulaşmadan önce ele geçirildiği kaydedildi.

Macar asıllı ABD’li milyarder iş adamı George Soros’un New York’taki evinin posta kutusunda da dün patlayıcı madde bulunmuştu. Obama ve Clintonların evine gönderilen paketlerin, Soros’un evine gönderilenle bağlantılı olduğu düşünülüyor. Paketlerin birbiriyle bağı araştırılıyor.

Beyaz Saray’dan kınama

Beyaz Saray, ABD eski başkanlarından Barack Obama ve Bill Clinton’ın evlerine patlayıcı madde gönderilmesini kınadı. Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, “Son günlerde Başkan Obama, Başkan Clinton, Dışişleri Bakanı Clinton ve diğer kişileri karşı yapılan saldırı girişimlerini kınıyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu tür eylemleri “aşağılık” olarak tanımlayan Sanders, saldırı girişimlerinin sorumlularına kanunlar çerçevesinde gerekli cezaların verileceğini belirtti. Sanders, “ABD Gizli Servisi ve diğer güvenlik ajansları olayı soruşturuyor ve bu korkakların tehdit ettiği herkesi korumak için tüm uygun tedbirleri alacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump da patlayıcı madde içeren paketlerin gönderilmesini kınadı. Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulunan Trump, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in saldırı girişimini kınayan önceki paylaşımını alıntılayarak “Tüm kalbimle katılıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Twitter hesabından Pence ise “Eski başkan Obama, Clintonlar, CNN ve diğerlerine yönelik saldırı girişimlerini kınıyoruz. Bu korkakça eylemler alçaktır ve bu ülkede bunlara yer yoktur. Gizli Servis, FBI ve yerel güvenlik güçlerinin hızlı müdahalelerine minnettarız. Bu saldırı girişimlerinin sorumluları adaletin önüne çıkarılacaktır.” dedi.

CNN binası da boşaltıldı

Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu CNN’in de içinde bulunduğu Time Warner Center’a da benzeri bir paket gönderildiğini açıkladı. CNN’e konuşan bir yetkili de benzeri bir paketin Beyaz Saray’a gönderildiğinin, ancak adrese ulaşmadan tespit edilerek teslimatın engellendiğini belirtti.

Macar asıllı ABD’li milyarder iş adamı George Soros’un New York’taki evinin posta kutusunda da patlayıcı madde bulunmuştu.

CEVAP VER