İş insanı Abdullah Tivnikli, son yolculuğuna uğurlandı..

0

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli, son yolculuğuna uğurlandı.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından kısa bir konuşma yapan Erdoğan, Abdullah Tivnikli’nin vakıf insan olarak kendisinden sonra bu hayırları devam ettirecek bir nesil bırakmanın gayreti içinde olduğunu söyledi.

Abdullah Tivnikli’nin cenaze namazının, kendi eseri olan camide kılınmasının, yaptığı işin anlamını göstermesi açısından manidar olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rabbimden niyazımız odur ki mekânı cennet olsun inşallah.” dedi.

Evlatlarının da kendisinden sonra bu minval üzere devam etmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tivnikli’nin ailesine başsağlığı ve sabır dileklerini iletti. Erdoğan ile Gül, Tivnikli’nin tabutuna omuz verdi. Abdullah Tivnikli’nin cenazesi, Nakkaştepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

CEVAP VER