Erdoğan’dan AİHM’e Demirtaş tepkisi.. O çok sevdiğiniz teröristler, silahlarını da size çevirecekler

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 48’inci Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. AİHM’in HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verilen karara tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

“AİHM dün ülkemiz aleyhine bir karar açıklamış. Neymiş? Türkiye, terör örgütü PKK ile iltisaklı bir partinin eski genel başkanının yargılandığı davada özgürlük, güvenlik ve seçim hakkını ihlal etmiş. Peki siz AB organlarından herhangi birinin, aynı zatın 6-8 Ekim olayları sırasında insanları, tamamı yalan olan beyanlarla galeyana getirip 50 masumun sokaklarda vahşice katledilmesine yol açması konusunda herhangi bir beyanını duydunuz mu? O çok sevdiğiniz teröristler, çıkarlarına dokunduğunuz gün sadece nefretlerini değil silahlarını da size çevireceklerdir.

Avrupa Birliği’nin bizatihi kendisinin terör örgütü olarak kabul ettiği, hayata gözlerini açmamış çocuktan 80 yaşındaki ihtiyara kadar her yaştan on binlerce insanın katili PKK’ya verilen desteği, bu zalimlerin kurbanlarından esirgeyenleri hiçbir zaman ciddiye alamayız.”

Gezi’yi övenler, gizli veya açık, PKK’yı da över FETÖ’ye de destek verir

Gezi olaylarına da değinen Erdoğan, “Gezi olayları tıpkı CHP’nin başındaki zatın kendisi gibi bir projeydi. Bu projenin adı Türkiye’nin ayaklarına yeniden pranga vurma, milletimizin kutlu yürüyüşünü engelleme ihanetidir. Gezi’yi övenler, gizli veya açık, PKK’yı da över FETÖ’ye de destek verir. Gezi, Türkiye’yi kalkındıracak, ileriye taşıyacak ne kadar iş ne kadar proje ne kadar gayret varsa hepsinin karşısına dikilmenin adıdır.” diye konuştu.

“Buğday üretimimiz, tüketimimizi fazlasıyla karşıladığı halde buğdayı niye ithal ediyor olabiliriz?” diye soran Erdoğan, “Ekonomi yeniden toparlanmaya başlayınca meseleyi başka taraflara çelmeye başladılar. Türkiye buğday ithal ediyormuş. Dürüst ol. Bunu duyan da milletin buğday ve un yokluğundan fırınların önünde kuyruk olduğunu sanacak. Türkiye yılda ortalama 21 milyon ton buğday üreten, 19 milyon ton buğday tüketen bir ülkedir. Buğday ithalatımız var hem de oldukça yüksek miktarda var. Un, makarna, bisküvi, irmik, bulgur gibi mamul maddelere dönüştürüp dışarıya satmak için ithal ediyoruz. Buna ne denir? İhraca dayalı ithal denir Bay Kemal.” dedi.

Millilik hassasiyetimizi paylaşmayan hiç kimseyle yol yürümeyeğiz

Erdoğan, “Defalarca talimat vermiş olmamıza rağmen eş değer ürünler arasında hala yabancı menşeli olanların tercih edilebiliyor olmasına tahammülümüz kalmamıştır. Konumu ne olursa olsun, bizim yerlilik ve millilik hassasiyetimizi paylaşmayan hiç kimseyle yol yürümeye devam etmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şunları söyledi:

Gezi olaylarında teröristlerin finans kaynağı olan bir kişi şu anda içeride, onun arkasında meşhur Macar Yahudisi Soros var. Bu adam dünyada milletleri bölmekle adeta birilerini görevlendiren parası bol birisi. Türkiye’deki temsilcisi de aynı şekilde babadan zengin bu imkanlarını bu ülkeyi parçalayıp bölen terör eylemlerine karşı her türlü desteği veren kişi şimdi içeride.

Suçu olmayanı niçin kalksın da yargımız içeri alsın? Bay Kemal bunların hepsi akademisyen diyor, ‘davet etseydiniz onlar zaten gelirdi’ diyor. Senin o beyefendi dediklerinden bir tanesi de köşe yazarıydı, 5 yıl 10 aya mahkum oldu, yargı onu cezaevine göndermedi, tutuksuz devamını sağladı. Ne yaptı? Kaçıp Almanya’ya gitti. Şimdi Almanya’da Türkiye’nin aleyhinde her türlü kampanyayı yapıyor. Oradaki kampanyaları o idare ediyor. Bu adam mahkum edilmiş bir adam. Mahkum edilmiş bir adamı yargı boş buldu serbest bıraktı, o da kaçıp gitti.

Ezan evrenseldir. Türkiye’de de Allahuekber, Malezya’da da Arabistan’da dünyanın neresine gidersen git namaz vakti girdi bunu anlarsın.

Döviz kuru faizde ibre sürekli aşağıya doğru iniyor. Ekonomimizin geleceğinden ümitli olmak için gereken her türlü sebebe sahibiz. Siyasette muhalefet anlayışımızın değişmesi gerekiyor. Bundan sonra stok yapılan bütün depoları basacağız. Kimse vatandaşıma, halkıma pahalı ürün yedirme hakkına sahip değil.”

CEVAP VER