Sağlık Müdürlüğü’nde 4 milyon liralık yolsuzluk iddiası.. 3 tutuklama

0

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’nde, göreve gitmiş gibi gösterilerek 4 milyon lira yolsuzluk yapıldığı belirlendi. Emniyet ekipleri, 6 yıl boyunca usulsüzlük yaptığı iddia edilen üç kişiyi gözaltına aldı.

Mutemet olan 3 kişi, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Erzurum Sağlık Müdürlüğü ise şu bilgilendirmeyi yaptı:

“Müdürlüğümüze yapılan başvuru üzerine Kurumumuzca anında inceleme başlatılmış; iddiaların ciddi olabileceği değerlendirilerek 13 Kasım 2018 tarihinde Müdürlüğümüzün talebi ve Valilik makamının onayı ile konu hakkında araştırma ve inceleme yapmak üzere müfettiş görevlendirilmiştir.

Müfettişin yapmış olduğu inceleme ve araştırma neticesinde muhasebe biriminde çalışan yetkili kişilerin ilgili bankaya elektronik posta yoluyla ilettikleri ve sadece kendilerine tanımlanmış şifre ile işlem yapabildikleri maaş listelerinde bazı şüpheli bulgulara ulaşılmıştır. İddiaların detaylı ve teknik açıdan incelenmesi ve suç unsuru taşıyıp taşımadığının araştırılması için 30 Kasım 2018 tarihinde Müdürlüğümüz tarafından kolluk kuvvetleri ve adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur.”

CEVAP VER