AK Parti manifestosunu 31 Ocak’ta açıklayacak..

0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömhttp://www.ocakmedya.com/genel/2019/01/08/ak-parti-manifes…akta-aciklayacak/er Çelik, MYK toplantısı sonrasında konuştu. Manifestoyu geniş katılımlı bir toplantı ile 31 Ocak Perşembe günü Ankara’da yapacaklarını belirten Çelik, MHP ile ortak miting konusuna olumlu baktıklarını ancak takdirin genel başkanlarda olduğunu ifade etti.

“CHP, futbolla kavga ederek tarihe geçmiştir.” diyen Çelik, şunları söyledi: “Futbolla kavga eden hayatla kavga eder. Ziraat Bankası, futbol takımlarının borçlarını silmiyor, yapılandırılıyor. İstatistik kurumunun bağımsızlığında hassasız. Enflasyonla ilgili verilerin doğruluğu kamuoyunun gözü önünde gerçekleşmektedir.

Milli gelir revizyonları gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin tamamında yapılıyor. Büyümeyi ülkeler kendine göre hesaplamıyor. Bu revizyonlar Ulusal Hesaplar Sistemi ve Avrupa Hesaplar Sistemi’ne göre yapılıyor. Türkiye’nin bu hesapları doğru yaptığı bilinmektedir.

Bizden önceki dönemde son 14 yılın ortalaması enflasyon yüzde 70.3. Bizde ise 16 yılın ortalaması 9.54. AK Parti hükümetleri döneminde bu dönemler geride bırakılmıştır. Türkiye’deki yapılmış hiçbir iyi işle CHP’nin arası iyi olmamış.

ABD heyetinin açıklamalarını yadırgıyoruz, bunlar kasıtlı. ABD’nin ‘müttefik’ deyince aklına ilk olarak Türkiye’nin gelmesi gerekmektedir. Ama ‘DEAŞ’tan müttefikimiz’ diye bahsetmeleri büyük bir kırılmadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletine ‘Kürtlere dokunmayın’ diyen kim varsa, aynaya baksınlar, Kürtlere yaptıkları zulmü hatırlasınlar.”

CEVAP VER