Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: Türkiye Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir; hiçbir sorunu yoktur

0

ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı “Kürtler’e saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz.” açıklamasına bir tepki de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan geldi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin Kürtlerin düşmanı değil, hamisi olduğunu belirten Altun, Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu bulunmadığına dikkat çekti. “Bizim için esas olan ulusal güvenliğimizdir. Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur.” diyen Altun, twitter hesabından şunları yazdı:

“Bizim için esas olan ulusal güvenliğimizdir. Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur. Terörizmin kaynağı ister ideolojik, ister dini isterse etnik olsun bizim için farketmez. Terör terördür ve kaynağında kurutulmalıdır. Türkiye Suriye’de tam da bunu yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye’deki uzantılarıyladır. PYD ve YPG bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.”

CEVAP VER