Milli Savunma Bakanı Akar: Şu anda önümüzde duran problem sahası Münbiç, Fırat’ın doğusu

0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK’nin komuta kademesi, Zeytin Dalı Harekatı’nın 1. yıl dönümünde harekata katılan komandolarla Hatay’da bir araya geldi.

Akar’ın komandolara hitabı sırasında telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin kahramanlarına seslendi. Erdoğan, Afrin’de verilmiş olan mücadelenin hatıralarda unutulmaz bir yeri olacağını söyledi.

Afrin’deki terör saldırısının hiçbir zaman Afrin’deki mücadeleyi yıldırmayacağını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Gerek Afrin’de gerek Cerablus’ta gerek El Bab’da bizim bu sürecimiz duraksamadan devam edecektir. Afrin’de verilmiş olan mücadelenin hatıralarımızda unutulmaz bir yeri olacak. Gerek TSK gerek ÖSO el ele vermek suretiyle mücadeleyi sürdürmektedir.”

Milli Savunma Bakanı Akar ise şöyle konuştu: “Mehmetçik, diğer harekatlarda olduğu gibi, Zeytin Dalı Harekatı’nda da bir destan yazmış, büyük bir başarı elde etmiştir. Şu anda önümüzde duran problem sahası Münbiç, Fırat’ın doğusu var. Bununla ilgili hazırlıklarımız planlarımız yapıldı, lojistik desteğimiz tam. Yeri ve zamanı geldiğinde buradaki operasyonlar da gereken de yapılacak.”

CEVAP VER