Yola çıktık, milletvekili oldular, bakan oldular ama trenden indiler.. Trenden inenler bu trene bir daha binemeyecekler

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ordu Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. “Yola çıktık, milletvekili oldular, bakan oldular ama trenden indiler. Trenden inenler bu trene bir daha binemeyecekler.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Siyasetin bir hasbiliği bir de hesabiliği vardır. Hasbilik ideal olanıdır. Hesabilik, menfaat çetelerinin hakim olduğu yerdir. Ne çektiysek hesabi olanlardan çektik. Ve onlar hep gölgelediler, hep lekelediler ve onlarla da yol yürüyemedik. Onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar, yolda bıraktılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Yola çıktık, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, bakan oldular, ama trenden indiler. Trenden inenler de bir daha zaten bu trene binemediler ve binemeyecekler.

Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsi ne kadar ayaklarımızın altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız. Dağları delerek Ferhat’a ulaştık, dağları delerek Şirin’e ulaştık. Ferhat’la Şirin’i buluşturduk. Biz buyuz. Hiçbir iktidar Karadeniz’in dağlarını delerek bu tür şeyler yapabildi mi? Buralarda ne kazalar, ne ölümler yaşadık.

Seçim sonuçlarına gölge düşürmek isteyenlerin neyi amaçladığını Ordu biliyor. Afrin’in buğün birinci yıldönümü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Az önce Afrin’e seslendim. Afrin’de bütün terör örgütlerini tünellere gömdük. Cerablus’ta, El Bab’da, Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te gömdük ve bugünlere geldik. Topraklarımıza göz dikenlerin gözlerini çıkaracağımızı bilsinler. Mesele doğrudan doğruya Türkiye meselesidir. Bu yolda önümüze ister vesayet güçleri, ister darbeciler, ister çapulcular, ister dünyanın en büyük güçleri çıksın hepsini tepeler geçeriz.”

CEVAP VER