Milli Savunma Bakanı Akar’dan ‘askerlik’ açıklaması..

1

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemi hakkında konuştu.

“Herkes müsterih olsun, konu bütün boyutlarıyla çalışılmakta.” diyen Akar, “Bir taraftan ülkemizin güvenliği bağlamında yükümlülük hizmetini diğer taraftan gençlerimizin eğitim ve mesleki ihtiyaçlarını dikkate alıyoruz.” dedi.

Kayseri Valiliğini ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Akar, şöyle konuştu: “Basında yer alan haberlerde bazı olasılıklardan, ihtimallerden, faktörlerden bahsediliyor. Bunların hepsi değerlendiriliyor. Her konu ilgili kurumlarımız, bakanlıklarımızla değerlendiriliyor. Öngörülebilir bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bir taraftan ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlayarak yükümlülük hizmetini yerine getirmek düşünülürken, diğer taraftan da gençlerimizin eğitim ve mesleki ihtiyaçlarını dikkate alıyoruz. Bunların hepsini en optimal şekilde düzenleyecek bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Birtakım ihtimallerden, imkanlardan, bazı hareket tarzlarından bahsediyoruz. Bunlar tamamlandıktan sonra Cumhurbaşkanlığı katına sunulacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın değerlendirmelerine, onaylamalarına müteakip işlem ilerlemeye devam edecek. Bu konuda çalışıyoruz, herkes müsterih olsun. Gerçekten, bütün boyutlarıyla konu çalışılmakta. İnşallah ülkemize, milletimize, gençlerimize hayırlı bir sonucu yakın bir zamanda belirleyeceğiz ve bunu da halkımızla paylaşacağız.”

1 YORUM

  1. Oğlum Boğaziçi üniversitesi ingilizce öğretmenliği mezunu kısa dönem askerlik yaptı geldi.
    6 ay boyunca kendisinin ne bilgisinden ne eğitiminden yararlanılmadı.vatani görev kutsaldır bir sözümüz yok.
    sn.bakanım bu konuda çalışma yaparak gençlerimizi eğitimlerinden en uygun şekilde gerekli eğitimi alamamış vatan evlatlarının yararlanma yollarının araştırılması sağlamalısınız.

CEVAP VER