Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’ndan AK Parti’ye: Bu ülkenin başına gelen en büyük operasyon bizzatihi sizsiniz

0

Saadet Partisi, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde göstereceği belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Burada bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partilerinin belediyecilikteki temel ilkelerini saydı.

“Biz bugüne kadar çizgimizden, duruşumuzdan en ufak bir taviz vermedik. Yolumuzdan dönmedik.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Yandaş belediyecilikten vatandaş belediyeciliğine geçeceğiz. Çalmayacak, çaldırmayacağız. İsraf etmeyecek, israf ettirmeyeceğiz.

‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ anlayışını yıkarak çalmadan nasıl çalışılabileceğini göstereceğiz. Stres şehirleri değil huzur şehirleri inşa edeceğiz. İşi ehline vereceğiz. ‘Akrabacılık ve yandaşlık olmadığı için işe alınmıyor’ anlayışı olmayacak.

Rüzgara, konjonktüre, makama, mevkiye göre yön değiştirmedik. Bugün istikrardan bahsedenlere seslenmek istiyorum. İstikrar görmek isteyen bu salona baksın; çünkü bu salonda yolundan dönmeyenler var, şartlar ne olursa olsun sözünden vazgeçmeyenler var. Bu salonda hakkı gördüğünde ona sahip çıkarlar, hakka teslim olanlar var. Biz dün ne dediysek, bugün de aynısını söylüyoruz. Rantı değil insanı esas alan dürüst belediyecilik anlayışını, Türkiye’mize yeniden hâkim kılacak kadroları milletimizle buluşturuyoruz!

AK Parti’nin artık bu ülkeye verebileceği birşeyi kalmamıştır. Algı operasyonları yapıyorlar. Bugün en büyük operasyonu, AK Parti kendisi yapıyor. ‘Operasyon var, dış güçler’ diyerek artık milleti kandıramazsınız. Bu ülkenin başına gelen en büyük operasyon bizzatihi sizsiniz.

Yaptığınız yanlışlıklarla adaleti siz dumura uğrattınız, hukuka olan güveni yok ettiniz. Mağdurlar ordusu oluşturdunuz. Yaptığınız yanlışlarla sanayiyi bitirdiniz, tarım ve hayvancılığı yok ettiniz. Devlet ve millet için değil kendiniz için çalışanı yükselttiniz, bürokrasiyi darmadağın ettiniz.”

Cepsiz ceketler

Konuşmanın ardından Saadet Partisinin Türkiye genelindeki 404 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı ve Karamollaoğlu, adaylarla hatıra fotoğrafı çekildi. Karamollaoğlu tarafından seçim kampanyasının tanıtım simgesi olan cepsiz ceketler, 5 belediye başkanına temsili olarak giydirildi.

Saadet Partisinin yerel seçim kampanya sloganı “Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim” olarak açıklandı. Seçim kampanya videolarının gösterildiği toplantıda üç seçim müziği de salondakilere dinletildi, seçim kampanyasının maskotu “Dürüst Sami” tanıtıldı.

Partinin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Demirel olurken, İstanbul, Ankara ve İzmir adayları illerde yapılacak tanıtım toplantısında duyurulacak.

CEVAP VER