AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Tunç Soyer açıklaması.. Baba oğlun, oğul babanın suçunu üstlenmez ama ‘tarihin yükü’ diye de bir şey var

0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Tunç Soyer’i göstermesini değerlendirdi.

“Baba oğlun, oğul babanın suçunu üstlenmez ama ‘tarihin yükü’ diye de bir şey vardır.” diyen Çelik, “CHP’nin kendisi için çantada keklik gördüğü yerlerde kavga çıkıyor. Dolayısıyla bunun bir siyaset kavgası olmadığı, CHP’yi oluşturan, ‘statükoyu koruma cemiyeti’ dediğim bu yapıyı oluşturan lobiler arasında bir rant kavgası olduğu açık bir şekilde görülüyor.” dedi.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturması kapsamında Türkiye’ye gelen Birleşmiş Milletler (BM) Raportörü Agnes Callamard’un Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğu’na girememesiyle ilgili ise Çelik, “İçeri alınmaması skandal, uluslararası soruşturma açılmalı.” ifadelerini kullandı.

A Haber’de konuşan Çelik, HDP’nin 3 büyükşehirde aday çıkarmayacağını açıklamasıyla ilgili de “HDP, CHP üzerinden kendi ajandasını gerçekleştiriyor. İttifakın CHP tabanında karşılık bulacağına inanmıyorum. Kavga vatandaşın daha iyi hizmet alması için değil.” diye konuştu.

CEVAP VER