Erdoğan: Bir kesim, cumhurla cumhuriyetin barışmasını kendilerine tehdit olarak algılıyor

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mülki İdare Amirleri Buluşması’nda konuştu. Kaymakamlardan günün 24 saati, haftanın 7 günü milletle iç içe olmalarını isteyen Erdoğan, katıldığı Fazıl Say konserine ilişkin ise “Malum kesimler, daha konser daveti şahsıma ulaştığı andan itibaren büyük bir linç kampanyası başlattılar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle konuştu: “Milletimizin safında yer alacağız, malli iradeden taviz vermeyeceğiz. Ülkemizde sayısı az ama sesi çok çıkan bir kesim devlet ile vatandaş arasındaki uçurumun kapanmasından rahatsız. Bir kesim, cumhurla cumhuriyetin barışmasını kendilerine tehdit olarak algılıyor. Bunlara göre sanat sadece kendilerinin onay verdiği kalıplarda olduğu sanattır. Bunlara göre müzik sadece belli türlerde olduğu sürece değerlidir.

Fazıl Say’ın konserinde bulunduğum için memnuniyet duydum. Gerçekten güzel bir müzik ziyafetini hep beraber yaşadık. Ama konsere katıldığım için bazı kesimler linç kampanyası başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımdan itibaren modern sanatların güçlenmesi için çaba sarfettim.

Bugün Türk dizileri 156 ülkeye ihraç ediliyor, 500 milyon kişi tarafından izleniyor. Eski Türkiye güzellemesi yapanlar ne bu başarıları ne de sanatçılara verdiğimiz desteği biliyor. Sizlerden günün 24 saati haftanın 7 günü milletle içiçe olmanızı istiyorum. Kaymakam 8 saat mesai yapmaz. Sakın telefonunuz kapalı olmasın. Telefon devamlı açık olacak.

Milletine aşık, devletine sadık, ufku açık, zihni berrak, yüreği güçlü, gönlü zengin, sözü sağlam, işinde becerikli, hayatında ahlaklı mülki idare amirlerimizle üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur. Yönettiği ilçedeki her bir hanenin eksiğini gediğini, ihtiyacını, sıkıntısını, derdini bilmeyen kaymakam, bizim gözümüzde görevini layıkıyla yerine getirmiyor demektir. Bu, kaymakam için böyle, vali yardımcısı için böyle, valiler için de böyle.”

CEVAP VER