Erdoğan: Yükselen fiyatlarla ilgili oyunu hep beraber bozacağız, bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören Kalaba’da toplu açılış töreninde konuştu. Tarım ürünleri tanzim satış noktalarının açılmasıyla fiyatların neredeyse yarı yarıya indiğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Semt pazarı dedik, niye? Son günlerde malum Türkiye’de bir oyun oynanmaya başlandı. Patlıcan, domates, patates, salatalık. Fiyatları tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Bu teröre karşı nasıl Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te nasıl inlerine girdiysek, bu sebze-meyve gıda terörünü estirenlere de belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satışlar, semt pazarlarını kurarak Ankara-İstanbul başta olmak üzere bugün itibariyle ucuz ürünü satmaya başladık. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş durumda. Sebze-meyveyle kalmayacağız, temizlik ürünlerine de gireceğiz. Yükselen fiyatlarla ilgili oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.

CHP’nin bir özelliği var; kiminle el ele, kiminle kol kola? Kandil’in desteklediği HDP, İYİ Parti, Saadet ve FETÖ. Bunlarla el ele yürüyor. Bunların zillet ittfakı var, bunların illet ittifakı var. Bizim de Cumhur ittifakımız var. Cumhur İttifakı ile bu yolda yürüyoruz ve yürüyeceğiz. Pazara kadar değil, inşallah mezara kadar yürüyeceğiz.

Bizim bildiğimiz, tanıdığımız, 17 yıldır içinde yaşadığımız Ankara, aday diye öne sürülen projeyi 31 Mart’tan sonra bir kez daha evine geri gönderecektir. Asıl büyük ittifakı bölücü örgütün güdümündeki parti ile yaptılar. Nereden mi biliyoruz? Kandil’deki terör baronlarının yaptığı açıklamalardan biliyoruz.”

CEVAP VER