Erdoğan: Ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda konuştu. “Türkiye sınırlarının dibinde terör oluşumuna göz yummayacak, rıza göstermeyeceğiz. Ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Doğal gaz ile ilgili eksikliklerin bir an önce düzelmesini diliyorum. Aksi halde vatandaşımızı üzeni biz de üzeriz. Patlıcan, patates, soğan… Bunlarla vatandaşımızı üzdüler. Biz de tanzim satışları kurduk, daha da genişletiyoruz. Pahalılık sürerse seçim sonrası tanzim satışları 81 ile yayacağız.

Münbiç’te üslenen teröristlerin hedefinin Türkiye olduğu çok açıktır. Münbiç ve Fırat’ın doğusunu terör örgütünden temizlediğimizde milyonlarca Suriyelinin güvenle evlerine döneceğini biliyoruz. Türkiye sınırlarının dibinde terör oluşumuna göz yummayacak, rıza göstermeyeceğiz. Ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız. Bize şimdi kalkmışlar Rusya’dan S-400 almaktan vazgeçin diyorlar. Niye vazgeçelim? Biz farklı sistemleri kullanma hakkına sahibiz.

NATO yetkilileri bu durumun bir sorun teşkil etmediğini açıkça söylediler. Yunanistan’ın senelerdir S-300’leri var. Ona bir şey söylemiyorsun. Terör örgütüne bugün olmazsa yarın mutlaka ağır bir darbe vuracağız. Söz verildiği gibi Münbiç’in bir an önce terör örgütü mensuplarından temizlenmesini ve yönetiminin yerel halka bırakılmasını bekliyoruz. Bu bölgede ancak Türkiye’yi karşısına değil yanına alanlar kazanır.

Mesele Suriye meselesi değil, Türkiye ve Türk milletinin beka meselesidir. İstikbalimiz söz konusu olduğunda kimseyi gözümüz görmez. Bu terör oluşumuna bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa ertesi gün ama yakında mutlaka ağır bir darbe vuracağız.

Terör örgütlerine destek verenler asıl kendi güvenliklerini tehlikeye atmış olurlar. Biz müttefiklerimizin güvenliğini istediğimiz gibi kendi güvenliğimiz için de gerekeni yapmaktan asla geri durmayacağız. Kendi güvenlikleri için binlerce kilometre uzaklıktan operasyon yapmaya gelenler, kendilerini hak sahibi görüyor. Benim 911 kilometre sınırım var, her an tehdit altındayım ben müdahale etmeyeceğim. Var mı böyle 25 kuruşa simit?”

CEVAP VER