Milli Savunma Bakanı Akar: Planlarımız hazır; vakti, saati geldiğinde uygulanacak

0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Münbiç ve Fırat’ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi, hudutların güvenliğinin sağlanması için planların hazır olduğunu belirterek vakti, saati geldiğinde uygulanacağını söyledi.

Kayseri’de konuşan Akar, şunları ifade etti: “Suriye’nin kuzeyinde herhangi bir şekilde terörist koridoru kurulmasına asla izin verilmeyecek. Münbiç ve Fırat’ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi, hudutlarımızın güvenliğinin sağlanması ve Suriyeli kardeşlerimizin güvenle evlerine dönebilmesi için planlarımız hazır.

Vakti, saati geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifiyle bu planlar uygulanacaktır. Bu arada 462 bin kilometrekarelik mavi vatanda da hak ve hukukumuzun korunması için her türlü faaliyet gösterilmektedir. Ege’de, Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta, Karadeniz’de her türlü tedbir alınmaktadır. Türkiye’ye rağmen atılacak adımların hiçbir başarı şansı yoktur. Buralarda, bu saydığım yerlerde hiçbir oldubittiye müsaade edilmeyecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile hazırlanan yeni askerlik sistemi, Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ve onay safhasındadır. Bu sistemle bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı etkin şekilde karşılanacak, diğer taraftan da gençlerimizin eğitim, öğrenim ve mesleki gelişimine de azami destek sağlanacaktır. Ülke ve millet olarak çok önemli bir dönemden geçiyoruz. Yurt içi ve dışında meydana gelen gelişmeler, 31 Mart seçimlerini çok önemli ve anlamlı bir hale getirmiştir. Bu nedenle geçmiş yıllardan çok daha güçlü bir katılımla Cumhur İttifakı olarak sandıkları patlatacağınıza inanıyorum.”

CEVAP VER