Fırat’ın doğusuna operasyon için bugün girebilecek şekilde her zaman hazırız..

0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Fırat’ın doğusuna yönelik operasyon hakkında “Bugün girebilecek şekilde, biz her zaman hazırız. Türkiye’ye karşı güvenlik tehdidi oluşturabilecek hiçbir faaliyete biz müsaade etmeyiz. Böyle bir şey olursa bir gece ansızın gelebiliriz diyoruz, bunu yapacağız. Münbiç’te de yapacağız. Biz ne gerekirse yapacağız, burada teröristlerin varlığına ve Türkiye’ye tehdit oluşturmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Diplomatik boyutuyla bunu masada konuşuruz, değilse sahada bunun gereğini yaparız. ABD’nin ücretsiz şekilde gönderdiği 23 bin tır ağır silah nereye gidiyor? Türkiye’ye tehdit olmayacak mı bu silahlar? Türkiye S-400 ile ilgili kendi çıkarları neyse onun gereğini yapıyor, kendi kararını veriyor, kendi seçimini yapıyor.

Türkiye kararını verirken sadece kendi çıkarlarını düşünür. S-400’ü almamız, Patriotlarla alakalı ‘almıyoruz’ anlamında değil. Bizim ihtiyacımız var ve orada da şartlarımız sağlanırsa oturur konuşuruz. Herhangi bir konuda, hele hele imza atmışsak, gereğini yaparız. Türkiye’nin inatlaşma vesaire gibi bir tutumu da yok.

Herhangi bir konuda, hele hele imza atmışsak, gereğini yaparız. Türkiye’nin inatlaşma vesaire gibi bir tutumu da yok. Türkiye’deki piyasanın bugünkü ve gelecekteki durumuyla S-400’ün uzaktan yakından bir alakası yok.” dedi.

Anadolu Ajansı Editör Masası’nda konuşan Oktay, CHP-İYİ Parti ittifakı ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “Bu ittifakın parçası olan ama milletin karşısına çıkıp da cesaretli bir şekilde ‘HDP de buradadır’ diyebileceğimiz, o cesareti gösterecek bir ittifak görmüyoruz karşımızda, ama ittifak bu.

Siz dolaylı olarak getirip de bunu (HDP) bir ittifakın parçasına dönüştürdüğünüzde tabii ki milletin karşısına da çıkıp ‘bu ittifakın parçası da şudur’ diyemezsiniz. Böyle bir şeyle karşı karşıyayız. Doğuya gidiyorsunuz bir tanesi çıkarmıyor, öbürüne gidiyorsunuz diğeri çıkarmıyor. Bu, milletle alay etmektir. Milletimiz kendisiyle alay edilmesine asla müsaade etmez. Bunun bedelini çok ağır ödetir. 31 Mart’ta da bunu göreceğiz zaten.”

 

CEVAP VER