Erdoğan: Her türlü ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır

1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak Adliye Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu. “Biz, bu ülkenin her şehrine sevdalıyız. Her türlü ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Şırnak, yatırımın, hizmetin, üretimin, istihdamın kıymetini de iyi bilir, çukur eylemlerinin, baskının, zulmün, acının anlamını da iyi bilir. Artık bu ülkenin de Şırnak’ın da terör örgütlerine kaptıracak tek bir evladı yoktur. Bu ülke hepimizin, bu bayrak hepimizin, bu ezan hepimizin, bu devlet hepimizin. Hiç kimseye bu devlet üzerinde ameliyat yaptırmayız. Kendine başka devlet arayan istediği yere gidebilir.

Kobani’den gelenler nereye geldi? Türkiye’ye. Şu an Kobine’den gelen 300 bin kişiyi Türkiye’de ağırlıyoruz. Biz ağırlarken Bay Kemal ne diyor? Siz diyor ‘burada vergi ödüyorsunuz, Suriye’den gelenler ödüyor mu’ diyor. Bunlar katil Esed’in bombalarından kaçmak zorunda kaldı. Adamın ciğerlerinde böyle bir şefkat yok ki.

31 Mart bir beka seçimidir. 31 Mart Türkiye’nin en kritik seçimlerinden biridir. 17 yılda Şırnak’ta 10.5 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 380 yeni derslik yaptık. Şırnak Üniversitesi’ni şehrimize kazandırdık. Şırnak’a elimiz boş gelmedik. Müjdelerim var size. İlk müjdeyi söylüyorum. Gençler, biz sizlerle gurur duyuyoruz. Cizre stadyumumuz kullanılamaz durumda. Cizreli kardeşlerimizin sesine kulak vererek ilçemize 10 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Proje hazır, ihaleye hazırlanıyoruz. Arkasından da hemen kazmayı vuruyoruz.

İkinci müjdemiz; şehir hastanesi standardında 500 yataklı bölge hastanesi kazandırıyoruz. Arsa tahsisi çalışmaları sürüyor, en kısa sürede hizmete geçiyoruz. Bütün evlerinizi yakıp yıkmadılar mı? Tüneller açmadılar mı? Oyunları boza boza şehrimizi güzelleştirdik.”

Hakkari Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen mitingde halka hitap eden Erdoğan, “Ezanımıza, bayrağımıza saygı göstermeyen hiç kimseye, kusura bakmasın, biz saygı da duymayız, fırsat da vermeyiz.” dedi.

Erdoğan, “Şehadetleri dinimizin temeli olan ezanlarımızın yurdumuzun üstünde ebediyen okunmasına kimse engel olamayacaktır.” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “8 Mart Kadınlar günü dediler, Taksim’e yürüdüler. Dert, seçim öncesi ülkeyi karıştırmak.” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Hiç kimse Türkiye’yi kompartımanlara bölemez, topraklarımız üzerinde ameliyat yapamaz. Ordu göreve pankartı açan darbe severlere, esnafın malını yağmalayan gezici çapulculara, Pensilvanya’daki şarlatana, iradelerini FETÖ’ye teslim etmiş alçaklara rağmen demokrasimize asla halel getirmedik.” dedi.

1 YORUM

  1. Peygamber efendimiz bu sözü söylerken fiilleri ile çelişen bir durum yoktu, hatta münafıkları bildiği halde onları ifşa etmiyordu, ihtimal üzere itham zaten zinhar yok.

CEVAP VER