Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Ekonominin bu duruma düşmesinin tek müsebbibi Cumhurbaşkanı ve Hazine Bakanı’dır

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Biz isterdik ki 31 Mart seçimleri ahlaki bir düzlemde gitsin. Ancak görüyoruz ki bu seçimde ahlaksızlık, iftira ve yalan iktidarın simgesi haline geldi.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Şartlar ne kadar ağırlaşırsa ağırlaşsın, hakkın tecelli edeceğine yürekten inanıyoruz. Geçmişte kardeşçe beraber olduğumuz Sayın Erdoğan’a, biz bugün ne söylüyorsak; başta memleketimizin ve kendisinin iyiliği için söylüyoruz. Ekonomide işler sürekli kötüye gidiyor. Bu kafa ile de iyiye gitmesi de zaten mümkün görünmüyor. Aile şirketi gibi yönetilen ülkemizde artık ekonominin bu duruma düşmesinin tek müsebbibi Cumhurbaşkanı ve Hazine Bakanı’dır.

Cumhurbaşkanı’nın şahsıma söylediği Bay Temel serzenişini, Cumhurbaşkanı olarak mı, yoksa AK Parti Genel Başkanı olarak mı söylüyor anlamakta zorluk çekiyorum. Yahu bu kadar mı değişir insan? Geçmişte siyasi mağduriyeti çok ağır bir şekilde yaşayan Sayın Erdoğan iken, bugün ne hukuka, ne de muhalefete tahammül edemiyor. Kendisinden olmayan herkesi vatan hainliği ile suçluyor.

Bugün ekonomimizin üç temel problemi vardır: Borçlar, üretimin düşmesi, milli gelirin azalması ve adil dağıtılmaması. Borçlar konsolide edilmezse olmaz. Üretici desteklenmezse olmaz. Milli gelirde adil bir dağılım olmadan olmaz.”

CEVAP VER