Meral Akşener: Beka yokmuş, ‘beş harfliler’ sorunu varmış

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa’da konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını eleştiren Akşener, şunları söyledi:

“Aramızdan çıktılar kibirlendiler. Ama bilmezler ki kibirlenme padişahım senden büyük Allah var. Beyefendi diyor ki ‘Hapse attıracağız.’ Adam gizler biraz. Savcı bütün konuşmalarımı dinlemiş. Ben biraz ona yardım edeyim. 5 milyon seçmene ‘terörist’ dedi mi; dedi. Ben de dedim ki evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan ahali, size Cumhurbaşkanı ‘terörist’ dedi. Aha da suç işledik.

Benim kaçacağım delik yokmuş. Senden korkan senin gibi olsun. Ben hem Demokrat Parti hem de rahmetli Alparslan Türkeş’in tedrisinden geçmiş biriyim. Sen Kasımpaşa’da top koştururken bizler Mamak’larda, Metris’lerde cefa çekenlerin peşindeydik. Biz hapishaneyi Yusufiye biliriz. Biz kaynamayan tencereleri konuşmaya devam edeceğiz.

Şimdi biz bir yerel seçime gidiyoruz. Sanırsınız ki Allah Allah nidalarıyla savaşa gidiyoruz. Sakın ola bu dile aldanmayın. Bu bir yerel seçim. ‘Beka beka’ dediler. Döndük dedik ki sandalyeniz tehdit altında değil, bir problem yok. Bu kez beka gitti, ‘beş harfliler’ geldi. 11 milyon oy almış CHP seçmenini, 5 milyon oy almış İYİ Parti seçmenini, 1 milyon oy almış Saadet ve Demokrat Parti seçmenini teröristlikle suçladılar.

Ama beka yokmuş, ‘beş harfliler’ sorunu varmış. Biri ‘Meral’, biri ‘Kemal’, biri ‘Temel.’ Recep ne ola ki? Recep de beş harfli. Ama o Tayyip Bey’in peşinden gidiyor. O altı harfli. Biz bu seçimlerin yerel seçimler olarak gitmesini istiyoruz. O ilçenin, o şehrin sorunlarını dinlediği bir seçim olmasını istiyorum.”

CEVAP VER