Meral Akşener: Eğer kabus dolu bir Türkiye’ye uyanmak istemiyorsanız 31’i akşamı o kulağı çekeceksiniz

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımıyla Antalya’da miting düzenlendi.

“Geçen hafta burada, Sayın Erdoğan beni 250 milyon liralık mahkemeye verdiğini söyledi. Valla biz bu parayı ödeyemeyiz.” diyen Akşener, şunları söyledi: “Beni zahir Mehmet Cengiz zannetti. Olsa dükkan senin ama yok. Emekli maaşıma haciz koydurursun olur biter. Antalya’nın teröristleri nasılsınız, iyi misiniz? Çiftçiye, 11 milyon oy almış CHP, 5 milyon oy almış İYİ Parti seçmenine terörist dedi mi demedi mi? Meral Akşener ayna tutunca karşılığı 250 milyon TL. Dolar olarak 50 milyon dolar. Alışık ya, o nedenle. Battı balık yan gider. Bir dahakine 500 milyon versin.

İl ve ilçe başkan adaylarının rakibi Recep Tayyip Erdoğan. Sayın Erdoğan, peki neden yerel seçimleri bir savaş alanına çevirmek istiyor? Çünkü söyleyeceği söz bitti. Birbirinizle kavga ederseniz kutuplaşacaksınız, sonuç itibarı ile yanan mutfak, EYT’ler, işsiz gençler, narenciyenin öldürülmesi konuşulmayacak. Burayı şereflendirdiniz, arkaları göremiyorum. Hey maşallah. Arkadaşı yeniden sinirlendirdiniz. Bana, Kemal Bey ve Temel Bey’e ‘PKK’lı’ dedi. Size ‘terörist’ dedi. Senin karşında Meral Akşener var. Ayıptır ayıp. Hendekleri kazdıran sensin. Valilere, emniyet müdürlerine, ‘kafanızı yana çevirin’ diyen sensin. O hendekleri 793 şehitle kapatan kim bu milletin aziz evlatları. 793 şehidin hesabını vereceksin.

Kimin yalancı kimin dürüst olduğuna Antalyalı şahittir. Bütün bunlar ekonominin konuşulmaması için ortaya koyulan iftiralardır. Antalya turizminin, Antalya’ya gelen turistlerin üç ülkeye bağlı olması doğru mudur? Pazar çeşitlenmesi gerekmiyor mu? Neden yapmıyorlar? Çünkü vizyonları yok.

Domates yetiştiricilerine ‘terörist’ denildi. Devletin görevi çiftçinin ürününü ucuza üretmesini sağlamaktır. Mazotu indireceksiniz. 6,5 liraya mazot kullanan bir çiftçinin ucuz üretim yapılması mümkün mü? Putin ile kavga ederse domatesler, mandalinalar geri geliyor. Üreten belediyecilik ile birlikte, inşallah çiftçinin yüzü gülecek. Mazottaki, ÖTV’yi onlar indirmez ise inşallah biz indireceğiz. 70 milyar dolarlık fabrika sattılar. Yerine koyulan hiçbir şey yok.

Yeni fabrikalar açıp sanayiciyi, yüksek teknolojiyi teşvik edeceğiz. Muhtar olamaz, dediler başbakan, yetmedi Cumhurbaşkanı, yetmedi Başkan yaptınız. Hani 24 Haziran’dan sonra her şey uçacaktı. Hayatınızda ne değişti? Daha mı iyiye gittiniz, daha mı kötüye gittiniz? Antalyalılara bu vatandaş ihanet etti. Ne istediyse verdiniz karşılığında işsiz gençler, ölen tarın, yüzde 10 zam almış emekliler ve yüzde 26 kendisine zam yapan bir Cumhurbaşkanı.

Milletin adamı dediniz size ihanet etti. Sonrasında sizin aranızdan çıktı gitti. Kibir abidesi oldu. 31 Mart’ta ‘Kibirlenme padişahım, senden büyük Allah var’ deyip kulağı çekeceksiniz. Mansur Yavaş’ı seçimi alıyor diye, bir Cumhurbaşkanı, bir belediye başkan adayını açık açık tehdit edebilir mi? Milli iradeye ihanet etti.

31 Mart’ta o kulağı çekeceksiniz; ‘Damadımı, 5 müteahhidi mutlu etmek için işsiz gençlerimi unuttum. Gençlerimin umudunu çaldım. 4,5 yıl sonra ben buradan oy isteyeceğim, o nedenle onları düşünmem gerek’ diyecek. Esnaf bugün siftah yapamıyor siftah! Ceketimi assam seçilir anlayışından; seçmenin, milletin velinimet olduğu bir Türkiye ile karşı karşıya kalırız. Ama 31’inde her şey aynı şekilde devam ettiği takdirde, ertesi gün zam yağmuru ile karşılaşacaksınız.

İşsizlerimiz artacak. Rahmetli Demirel, ‘tencere bütün iktidarları sallar’ demişti. Tencere bu iktidarı da sallamalı. Önceden hafif kızartın diyordum ama öyle bir çekin ki, bu kulak morarsın. Eğer kabus dolu bir Türkiye’ye uyanmak istemiyorsanız, 31’i akşamı o kulağı çekeceksiniz. Sayın Erdoğan son zamanlarda çok milliyetçi oldu çok. Ben buradan Erdoğan’ın çakma milliyetçiliğini sizin huzurunuza getirmek istiyorum. Daha önceden, ‘Bu ülkücüler Fatiha bilmez’ demişti. Fatiha bilmez, denilen ülkücüler, size, ‘kafatasçı, kandan beslenen’ diyenlerle beraber olacak mısınız? Erdoğan’a sorun bakalım, ‘Ne Mutlu Türküm’ diyebilecek mi? Allah izi, sizlerin karşısında yalan söyleyenlerden biri durumuna düşürmesin.”

CEVAP VER