Kılıçdaroğlu ile Akşener’den Kocaeli’de ortak miting..

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaeli’de ortak miting düzenledi. “Bugün Nevruz Bayramı. Ateş yakıp demir dağları erittiğimiz gün.” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Bugün aynı zamanda yeni günün başlangıcı. Herkese kutlu ve bereketli olsun. Size bir şarkı izlettik. Şundan izlettik; malum arkadaş doğduğum şehirde beni suçladı. Beni hapis ettiriyordu. 250 milyon TL’lik tazminat davası açtı. Sayın Kılıçdaroğlu’na idam düştü. Malum arkadaş attı, tuttu. Şimdi sıra sıra cevap vereceğiz.

Önce hapisle tehdit etti. Sonra 250 milyon TL benden alacak. Sayın Erdoğan, olsa, dükkan senin. Sen beni Mehmet Cengiz ile mi karıştırdın? Cumhurbaşkanının terörist dediği Kocaelili kardeşlerim nasılsınız? İyi misiniz? Utanmadan bize terörist dedi. Utanmadan dedi. Bu arkadaş bunu hep yapıyor.

Bahçeli’nin söylediklerini tekrar etmiyorum, ayıptır ayıp. Oslo’sundan Habur’undan peşmegesinden hepsinden sorumlu. En önemlisi hendekler kazıldı. Valilere, emniyet müdürlerine, askerlere kafayı çevirttirdin sen. 793 vatan evladı, polis, asker, Mehmetçik canıyla kanıyla o hendeklerin kapanmasını sağladı. 793 şehidin hesabını vereceksin Erdoğan. Vatandaş bu yalancı zehirli dili reddediyor.

Tarımda üretimden çıkmış bir Türkiye çocukları, umutsuz Türkiye ortada. Kendi çocuklarınız görümcelere 50 bin TL maaşla çalışırken bizim çocuklarımız işsiz. Bu gayretullaha dokunur. Bu haram ve zulüm anlayışına kulak çekmesi yapacaksınız. Sayın Erdoğan size ihanet etti. 500 milyar dolarlık uçaklara binerken size ihanet etti. 48 bin TL’lik çay içerek size ihanet etti. O kulağı çekeceksiniz 31 Mart’ta. ‘Seçmen velinimetimdir’ diye gezecek. 3 bin polisle, 3 tane helikopter tepede muhterem bu kadar neden korkuyorsun. Korkma bu aziz Türk Milletin’den.”

Konuşmasına Nevruz Bayramı’nı kutlayarak başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu: “Kocaeli deyince akıllara Leyla Atakan gelir. Hiç kimse unutmaz. Bir yiğit kadın. Kocaelini Türkiye’ye tanıtan büyük kadındı. Büyük hizmetleri olan Sefa Sirmen. Kocaeli’nin onuru olan Sirmen onu da sevgi saygıyla anıyoruz. Hep birlikte Serdar Kaman’ı seçeceğiz. Allah’ın ve sizlerin de izniyle Kocaeli Belediye Başkanı koltuğuna oturtacağız.

Biz kavgadan uzak beraber kavgadan uzak Türkiye istiyoruz. Benim vatanseverlik anlayışım, bayrağını, vatanını, insanını seçen herkes vatanseverdir. Bir seçim yapıyoruz belediye meclis üyesi, belediye başkanı, muhtar seçeceğiz. Sanki savaş gidiyoruz. Böyle bir atmosfer yaratıyorlar.

Bu ülkede mutfakta yangın var. 7.5 milyona işsizlik ulaştı. Yunanistan’dan pamuk ithal ediyoruz. Borç alıyorlar. Borca nereye kadar gideceksiniz. Borcunu, taksidini ödemek için borç alıyorlar. Dünyanın faizini ödüyorlar. Örnek, son 16 yılda Londra’daki bir avuç tefeciye bankerlere ödedikleri miktar 149 milyar dolar. 149 milyar dolarla yeni bir Türkiye inşa edilir. Yarısını çiftçiye verseniz bütün Avrupa’yı Orta Doğu’yu beslerdi.

Memleketin yarısı terörist. Bakkal terörist, pazarcı terörist, hal esnafı terörist. Onlara oy vermeyen herkes terörist. Bu anlayış toplumu ayrıştıran anlayıştır. Bunu ret ediyor kınıyoruz. Soğana muhtaç ettiler. Yoksuzluk kuyruğuna varlık kuyruğu diyorlar. Senin düşünüp elini vicdanına koyma zamanı. Babaların dedelerinin yaptığı fabrikaları sattılar. Bu paralara nereye gittiler diye sorguladın mı? Bütün bu paralar harcandı da vatandaş neden soğan kuyruğunda?

Fabrika satıyoruz soğan alıyoruz pamuk alıyoruz. Bu gidiş doğru bir gidiş değil işsizliği yarattı. Son bir yılda işsiz kalan 1 milyon kişi işsiz kaldı. 1 milyon evde huzur olmaması demektir. Saray’da oturanların işsizlik sorunu var mı? ’17 yıldır ne istediysen verdik. Sen beni soğan kuyruğuna mahkum ettin’ desin AKP’ye oy veren kardeşim.

Ülkücü kardeşlerime seslenmek istiyorum. Bizim 6 okumuzdan birisi Milliyetçiliktir. Bu ülke için canını vermektir. Milliyetçilik Süleyman Şah Türbesi’ni kaçıran siyasilere karşı onurlu ve dik durmaktır. Silah fabrikalarını yabancılara satanlara karşı durmak milliyetçiliktir. Tank Palet fabrikaların 25 yıllığına özelleştirmelere ile ilgili yabancılara satıyorsan; ülkenin namusunu, haysiyetini satıyorsun demektir. Ülkücü ve milliyetçi arkadaşlarıma sesleniyorum, sizlere güveniyorum. Bunlara sesini çıkarmayanlara, onun sözcülüğünü yapanlara tepki göstermek lazım. Beraber birlikte iyi olacağız. Martın sonunda bahar gelecek. Huzurlu bir Türkiye için beraber mücadele edeceğiz. Bir tek oyunuz giderse iki elim yakanızda olacak.”

CEVAP VER