Akşener: Bana, ‘Kandil ile anlaştı’ diyor; Kandil ile sözleşmeyi olsa olsa sen imzalarsın

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana’nın Pozantı ilçesinde konuştu. “Neticede Belediye Başkanı seçilecek, belediye meclis üyeleri seçilecek.” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Ertesi gün aynı yerden alışveriş yapmaya devam edeceksiniz ve kapı komşunuzla selamlaşmaya devam edeceksiniz. Söyleyecek sözleri kalmadığı için Allah Allah nidalarıyla bir seçim götürmeye çalışıyorlar. Ekonomiyi konuşturmamak için, artık söyleyecek sözleri kalmadığı için bu sözleri konuşuyorlar.

KPSS’den 82 puan aldığı halde atanamayan çocuklarımız var ama başka yerde, iktidara yakın olanlar 55 puanla atanıyor. Gayri resmi rakamlara göre 7 milyon işsizimiz var. Pozantı’nın gençleri, elinizden uçan kurtulmaz. Elinizde fırsat olsa çalışmaz mısınız? Tabi ki çalışırsınız. Çiftçi kardeşlerim; mazotta, gübrede size teşvik olsa üretip dünyaya satmaz mısınız?

Biz sizlerin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Biz ürünlerin daha ucuza üretilmesi için, mazotta indirim yapılmasını, gübrede teşvik uygulanmasını söylemeye devam edeceğiz. Bu bir suçsa, bu suçu işlemeye devam edeceğiz. 31 Mart’ta karar vereceksiniz, sonrasında 4,5 yıl seçim olamayacak. Öyle bir karar vereceksiniz ki o kulağı çekeceksiniz. Sonrasında gözünüzün içine bakacak ve 3600’ü verecek size.

Uzun zamandır size, aziz Türk Milleti’nin evlatlarına, ‘benim değerli seçmenlerim’ demiyor. Bu devletin ciddiyeti bu kadar yerle bir edilmez. Bana, ‘Kandil ile anlaştı’ diyor. Kandil ile sözleşmeyi Meral Akşener değil, olsa olsa sen imzalarsın. Siz o kulağı çektikten sonra ‘Eyy benim Pozantılı kardeşim, bana oy verin’ diyecek.

Elektriğe yapılan zamların durması için, bu kayırmacılığa son vermek için o kulağı çekeceksiniz. Siz muhtar olamayacağına kanaat getirilen bir kişiyi başbakan yaptınız, sonra cumhurbaşkanı yaptınız, sonra başkan oldu, sonra tek adam oldu. Üniversite mezunlarının iş bulamadığı bir Türkiye’de, her şey bana bağlı olsun diye bu millete ihanet etti. Şimdi bu ihanetin bedelini o kulağı hafif morartarak ödetin.”

CEVAP VER