Akşener: Bu milleti tehditle korkutmaya çalışanlar, 31’i akşamı kulağın nasıl mosmor olacağını görecekler

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Yenimahalle’de düzenlenen mitingde konuştu. “Hani diyor ya Türkiye 5’ten büyüktür. Sayın Erdoğan, Ankara senden büyük.” ifadelerini kullanan Akşener, şunları söyledi:

“Bir Cumhurbaşkanı düşünün, Ankara Belediye Başkanı Adayını tehdit ediyor. Ayıp be ayıp. Neden? Çünkü Tarzan zorda!. Zannedersiniz ki savaşa gidiyoruz. Bugüne kadar alıştı ya, kimi tehdit etse kafasını öne eğdi. Bu defa baltayı taşa vurdu. Bu seçimin iki düşmanı oldu. Biri Akşener, biri Mansur Yavaş.

Mansur Yavaş seçildiğinde görevden alacakmış. Ankaralı, Yenimahalle’li karar versin de al bakalım. Elinden geleni ardına koyma. Sen bugün milli iradeye, bu aziz millette ihanet ettin. Mansur Yavaş’ı görevden alacakmış. Al da görelim. Alıştın trafoya kedi koymaya. Hadi görelim bakalım. Sanayiyi, üretimi, üreten çiftçiyi yok ettin, şimdi ağlıyorsun. Ağlama, milli irade devreye girecek. Ankara’daki kardeşlerim başta olmak üzere bu aziz millet senin kulağını çekecek.

Tutuklattıracaksan, buyur gel. 1 Nisan’ı neden bekliyorsun. Senin titrediklerinden korkmamışım da senden mi korkacağım? Ben, Sayın Temel Bey ve Sayın Kılıçdaroğlu PKK’lıymışız. Oslo rezaletini sen yaptın. Habur rezaletini sen yaptın. Barzani’nin başında konfetileri biz temizlemedik. Bebek katillerine sayın demedik, hendekleri biz açtırmadık. Sonra ne oldu o hendekler, polisimizin, Mehmetçik’imizin kanı ile kapatıldı. Kaç şehit, 793 şehit. Sen onlara tane, diyorsun. Onlar evlattı, onlar babaydı, onlar kardeşti. Sen daha bu 793 şehidin hesabını vermedin. Onu da vereceksin.

Gittiğim yerlerde insanlar ‘açız’ diye bağırıyor. Saray’ın günlük harcaması 2 trilyon. İnsanların kafasına kafasına çay atıyor. Bu reva mıdır? Bu kul hakkıdır. Sandığa gidip, kulağı çekeceksiniz, Mansur Başkan seçilecek, Yenimahalle’de Fethi Yaşar seçilecek. Mart’ın sonu bahar, Yenimahalle iyi olacak, Ankara iyi olacak.

Hepimizin inançlarının sorgulandığı bir dille, hepimizin ne olduğunun sorgulandığı bir dille seçim yapılırsa, o dilin sahiplerine bir hayır çıkmaz. Allah bana bir musibet verecekse, bunda da vesile sayın Erdoğan olacaksa buyursun gelsin. Bu milleti, tehditle korkutmaya çalışanlar, 31’i akşamı sandıklar açıldığında o kulağın nasıl mosmor olacağını görecekler. 24 saat yalan söyleyenlerden eyleme bizi Allah’ım. Haklının yanından ayırma bizi Allah’ım. Zulüm edenin hakkından gelmeyi bize nasip et Allah’ım.”

Trafolara değil kedi, deve girse fark etmeyecek

“Ankara’da değil, Türkiye’de büyük bir uzlaşmanın önünü açtık.” diyen CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, şunları ifade etti:

“Fikir ayrılığı olabilir ama cumhuriyet, demokrasi ve Ankara söz konusu olursa, devletin bekası sorun olursa hep beraber devletimizin yanında olmasını biliriz. Dediler ki, ’20 bin işçiyi işinden çıkartacak.’ Ben neden insanların ekmeği ile oynayayım. Buradan söylüyorum, bunu yapan, ahlaksızdır, şerefsizdir. Ama halkın parasını götüren, kul hakkı yiyen, yetim hakkı yiyen o genel müdürleri görevinden alacağım.

Süleyman Soylu, ‘Dağlarda terörist bulamıyoruz’ diyor. Sonra da ‘Mansur Yavaş 20 bin PKK’lıyı işe alacak’ diyorsunuz. Ya ülke genelinde ‘700 PKK’lı kaldı’ diyorsunuz. Ankara’da 20 bin PKK’lıyı nereden buldunuz? AKP’ye Erdoğan’a hakaret eden Soylu bu değil miydi? Ne değişti? Koltuk sahibi oldu.

Siz devlet imkanlarını kullanıyorsunuz, bizim arkamızda halk var halk! Türkiye’de seçime girmek serbest, kazanmak yasak. Böyle bir şey mi var? Ama biz Ankara’yı kazanacağız. Sandıklara hep beraber sahip çıkacağız. Bu seçimde kediler de bizden yana merak etmeyin. Trafolara değil kedi, deve girse fark etmeyecek.”

CEVAP VER