Erdoğan: Her kim ezanımıza, bayrağımıza, değerlerimize, İstiklal Marşı’mıza saldırıyorsa hedefi biz

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ağrı mitinginde konuştu. “HDP, İstiklal Marşımızın, bayrağımızın düşmanıdır.” diyen Erdoğan, “Her kim ezanımıza, bayrağımıza, değerlerimize, İstiklal Marşı’mıza saldırıyorsa bilin ki hedefi bize saldırmaktır.” dedi.

Nike’ın Ağrı’ya fabrika kuracağını ve 5 bin istihdam sağlayacağını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi: “Ağrı’nın derdi bizim derdimizdir. Ağrı’nın başı ağrırsa bizim kalbimiz ağrır. Ağrı’yı kayyumla gayet güzel bir yere getirdik, şimdi daha da iyi bir noktaya taşıyacağız. Ağrı’da 12 katrilyonluk yatırım yaptık Bay Kemal. Burada ne oluyor ne bitiyor haberin var mı? İmar barışıyla 18 bin Ağrılı kardeşimizin mülkiyet sıkıntısını çözdük.

Yol medeniyettir, su medeniyettir. Ne bundan CHP, ne HDP anlar. Bunların böyle bir derdi yok. Bunlar sadece çukur açar. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Bunlar benim milletimin refahına, huzuruna düşman. Ağrı’ya iki baraj ve bir gölet daha inşa ediyoruz. Ağrı’ya doğalgaz geldi mi? Niye? Artık kömürden, o kirlilik, o hava kirliliği yetti. Onun için Erdoğan buna dayanamaz. Doğalgazı buraya da getirdik. Şu anda 81 vilayetimizde doğalgaz var.

İnşallah önümüzdeki dönemde Ağrı’ya daha büyük hizmetler getireceğiz. Ağrı’yı ülkemizin en büyük et üssü yapacağız. Buradan tüm tekstilcilerimize mesajım var. Onları gözden çıkarmak bir yana, özellikle Ağrı gibi yoğun istihdama ihtiyaç duyduğumuz yerlerde teşvik vermeye devam edeceğiz. Uluslararası bir marka, Nike buraya geliyor, fabrika kuruyor ve 5 bin istihdam sağlayacak.

Her kim ezanımıza, bayrağımıza, değerlerimize, İstiklal Marşı’mıza saldırıyorsa bilin ki hedefi bize saldırmaktır, evlatlarımızın geleceğini karartmaktır. HDP İstiklal Marşımızın düşmanıdır, bayrağımızın düşmanıdır. Toplantılarında 1 tane Türk bayrağı göremezsiniz. Onun için 31 Mart’ta bunlara gereken dersi vermemiz lazım. Devletimize sıkı sıkıya sahip çıkacağız. Birileri Kürt kardeşlerimizin iradelerine akıllarınca ipotek koyduğunu sanıyor.

Seçimden sonra pişman olmamak için sandığa gitmeli ve oyumuzu kullanmalıyız. Pazar günü mutlaka oy vermek üzere sandık başına gitmeliyiz. Kullanılmayan her oy aslında başkalarının tercihlerine teslim olmaktır.”

Muş’ta düzenlenen mitingde de konuşan Erdoğan, “Birbirimizi Allah için sevmemizi hala bu terör örgütü hazmedemiyor.” dedi. “Mertçe karşımıza çıkmadıkları için mesajlarını ya Suriye’den ya Irak’tan ya Kandil’den ya Pensilvanya’dan ya Avrupa Parlamentosu’ndan ya da 16 bin 500 kilometre uzaktan veriyorlar.” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Onlar bize mesajlarını piyonları aracılığıyla veriyor. Biz de onlara cevabımızı Muş’tan Rabia’mızla veriyoruz.” şeklinde konuştu. Erdoğan, “Elbette biz hem CHP’ye hem de onun ruh ikizi HDP’ye rağmen yatırımlarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER