Erdoğan: AK Parti’nin gölgesinde büyüyüp fırsattan istifade karşısına geçenleri unutmayacağız

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Düzce’de düzenlenen mitingde konuştu. “Kızgınlık, küskünlük, ders verme hissiyatı başka şeydir, sandıkta milli iradeye sahip çıkmak başka şeydir.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Milletimizin gönlünü kıran, bizim gönlümüzü kırmış demektir. Bunun hesabını mutlaka verecektir. Milli iradenin tecelli ettiği yer seçimdir, sandıktır. Pazar günü sandığa gitmeyen her vatandaşımız, kendi iradesini oraya gidip oyunu kullananların insafına terk ettiğini bilmelidir. Kullanılmayan her oy, bu ülkenin ve milletin başına çorap örmek isteyenlerin ekmeğine sürülmüş bir yağ gibidir.

AK Parti’de siyaset yaparken, sırf aday olamadım diye başka yere gitmişsen bunun adı şehrine hizmet davası değil, nefsine hizmet çabasıdır. Böyle bir ortamda şu veya bu sebeple sandığa gitmemek, bize değil ülkeye ve millete ceza vermektir.”

Zor olan meydanda ne söylediysen seçimden sonra unutmamaktır

Bolu’da da konuşan Erdoğan, şunları söyledi: “Biz, bu makamlarda kendi istikbalimiz için değil, milletin istikbali için bulunuyoruz. Biz, bu koltuklarda, Türkiye’nin parlak geleceğini inşa etmek için varız. Biz, bu mücadeleyi ülkemizi hedefleriyle, hayalleriyle buluşturmak için veriyoruz. Biz, ecdadın bedel ödeyerek bizlere emanet ettiği bu vatanı, evlatlarımıza çok daha güçlü, daha müreffeh bir şekilde teslim etmek için koşturuyoruz.

Konuşmak, Meclis kürsülerinden ahkam kesmek kolaydır, hele hele yalan söylemek Bay Kemal için çok kolaydır. Seçim dönemlerinde atıp tutmak, cekli caklı cümleler kurmak kolaydır. Zor olan sözünü gerçeğe dönüştürmektir, vaatlerini havada bırakmamaktır, meydanda ne söylediysen seçimden sonra onu unutmamaktır. Biz hep bunu yaptık, zoru başarmak için çalıştık.

Bir başkası Hatay’da hanım kardeşlerimi ‘oy yoksa yol da yok hizmet de yok’ diyerek, CHP’nin belediyecilik anlayışını ortaya koydu. Daha önce CHP’nin bir milletvekili, insanımıza ‘evet çıkarsa sizi denize dökeriz’ tehditleri savurmuştu. Hatırlıyorsunuz değil mi? Bay Kemal’in gaflarını, skandallarını, çarklarını ise sadece Bolu değil, tüm Türkiye biliyor. Kaset operasyonuyla oturduğu CHP’nin genel başkanlık koltuğundan 9 senede 9 seçim kaybetmesine rağmen kalkmadı.

Bir kez bile sözünün eri olamadı. Meclis kürsüsünden belge diye salladığı tüm kağıtlar yalan, sahte çıktı. Ama bir kez olsun yüzü kızarmadı. Milletten özür dilemedi. Çünkü bu adamdan hiçbir yere yar olmaz. Hiç olmazsa aldığım bu tazminatı, Mehmetçik Vakfı’na vermek suretiyle güzel bir adım atalım.

Türkiye’yi konuşmuyorum bay Kemal, sadece Bolu’yu anlattım. Eline, diline dursun. Sadece Bolu… Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, enerjide, tarımda neler yaptığımızı izlediniz. Bakın eserlerle konuşuyorum. Atatürk’ün partisini 9 yıl içinde tanınmaz hale getiren zattan ne bu ülkeye ne de benim Bolulu kardeşlerime hiçbir hayır gelmez. 95 yıllık CHP’yi 9 senede Kandil’in, Pensilvanya’nın kuklası yapan bir genel başkandan kendi seçmenine de fayda gelmez. Dolayısıyla onların Bolu’daki adaylarından da Bolu’ya bir şey gelmez.

Biz ülkemizi böldürtmeyeceğiz. Sen Kürdistan’da yaşamak istiyorsan Bay Sezai, Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var, defol oraya git. Seninle beraber gelmek isteyenler varsa onları da al, beraber gidin ama Türkiye’de yok. Bay Kemal de onunla beraber takılabilir çok da farkı yok zaten, beraber dolaşıyorlar. Bay Sezai’nin küstahlıklarını sineye çeken, bölücülere boyun büken birisi CHP’yi temsil edemez. Açıkçası bu tehdit dili en fazla CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimi aslında rencide ediyor.

İstanbul’un izbe yerlerine sıkışmış bir avuç marjinalden ayar yemek, en fazla CHP seçmenine dokunuyor, CHP’li vatanperver kardeşlerimi üzüyor. Bizim gibi onlar da bu kötü tabloyu içlerine sindiremiyor. Bizim gibi onlar da CHP’nin yaşadığı kimlik bunalımını tasvip etmiyor. Bizim gibi CHP’li kardeşlerim de bölücülerle, FETÖ’cülerle kurulan kirli ittifaktan rahatsızlık duyuyor. İnşallah 31 Mart’ın CHP’de de yeni bir başlangıca vesile olacağına inanıyorum. 31 Mart’ın milletin değerleriyle, inancıyla kavgalı mevcut yönetiminden kurtuluş günü olacağını düşünüyorum. CHP’nin kendine çeki düzen vermesi için 31 Mart bir fırsattır. CHP’nin bölücülerin boyunduruğundan kurtulması için 31 Mart önemli bir imkandır. Bunun için Bolu’da 31 Mart’ta partimizi ve ittifakımızı destekleyen kardeşlerimizle birlikte CHP’ye gönül verenlerin de oylarına talibiz.”

Ankara’da herhalde Yavaş’a verilen oyun nereye gittiği ortaya çıkıyor mu? Orada Özhaseki gibi 5 dönem Kayseri’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapmış ve daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızı yaptı. Güneydoğu’nun, Doğu’nun o bütün çukurlarını ele alarak, oradaki yeniden yapılanmayı bizzat, Mehmet Özhaseki kardeşimiz yürüttü. Orada bir o var, bir de sahte senet işini yürüten Yavaş var. Şimdi Ankaralı kardeşlerim bizi televizyonlardan izliyor. Onlara gereken dersi inşallah pazar günü Ankaralılar da verecek. ‘İstanbul’da 3 milyon Kürt’ün oyu’ diyor, sen kimsin ya benim Kürt kardeşlerimin oylarına ne zamandan beri sen ipotek koydun. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olur mu?”

İstanbul’daki Kürt vatandaşların da buna gereken dersi ve cevabı vereceğini ifade eden Erdoğan, “Merhum Erbakan Hoca’mızın mirasına ihanet eden partiye gönül veren kardeşlerimden de mevcut yönetime 31 Mart’ta bir ders vermelerini bekliyoruz.” dedi.

Uşak’ta konuşan Erdoğan, “Kandil’de kaçacak delik arıyorlar. Mehmetlerimiz, F-16’larıyla tanklarıyla yürüdü, yürüyoruz. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. AK Parti’nin gölgesinde büyüyüp, fırsattan istifade karşısına geçenleri unutmayacağız. Bu trenden inen, bir daha bu trene binemez.” dedi.

CEVAP VER