Erdoğan: Ayasofya’yı seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla’da vatandaşlara hitap etti. “Biz sadece şahsımıza oy verenlerin değil, unutmayın 82 milyonun Cumhurbaşkanıyız.”diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Unutmayın, cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur. Unutmayın, Cumhurbaşkanının yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri onlar da güçlü olur. Türkiye’nin, Türk milletinin Cumhurbaşkanı olarak büyük bir hassasiyetle yolumuza devam edeceğiz. Kimseyi ayırmayacak, kimseyi dışlamayacak, ebedi kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak 82 milyonun her bir ferdinin huzuru için gayret göstereceğiz.

Bugün Ankara’da İskitler’de maalesef bir metruk sayılabilecek binada çıkan yangında, 5 kardeşimiz yanarak öldü. Allah rahmet eylesin. 11 kardeşimiz ağır yaralı denilebilecek şekilde. Onlar da tedavide. Kardeşlerim işte maalesef metruk denilebilecek noktada çünkü orada bir değişim dönüşüm yapılıyor. Gelip orası boş bina diye oraya yerleşen bu vatandaşlarımız böyle bir durumla karşı karşıya kaldılar. Onun için bizim el ele vermemiz lazım. Onun için bizim verdiğimiz mesajları lütfen ne olur dikkate alın.”

“Terör örgütü bizden intikam almak istiyor. Çünkü sınırlarımız içinde kafasını ezdik, sınırlarımız dışında adım adım tepesine biniyoruz.” diyen Erdoğan, Sultanbeyli’de düzenlenen mitingde konuştu.

“Ayasofya’yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi, inşallah seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizden intikam almak isteyen çok. Bay Kemal de istiyor. Bayan Meral de istiyor. Ama öbür taraftan Netanyahu da istiyor. George da istiyor, isteyenler çok. Ama Ahmet’im, Mehmet’im, Ayşe’m Fatma’mla beraber yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan diyerek yürüyoruz.” dedi.

Erdoğan, “Bizden ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek küresel düzeydeki adaletsizliklere, haksızlıklara, sömürülere itirazımızı dile getirdiğimiz güçler intikam almak istiyor. Şunu unutmayın, Türkiye olmasa Kudüs’ü, Filistin’i, Golan Tepeleri’ni istedikleri gibi gasp edebileceklerini düşünenler bizden intikam almak istiyor.” diyen konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne olursa olsun yeter ki milletimiz bizimle olsun da varsın düşmanımız çok olsun, Allah’ın izniyle hepsinin üstesinden geliriz. İnşallah pazar günü milletimiz bu maskeli baloya, bu karanlık pazarlığa bir son verecektir.” ifadelerini dile getirdi.

Ümraniye’de de konuşan Erdoğan, “Bu milletin gündeminden terör meselesini tamamen kaldırana kadar durmayacağız. 15 Temmuz gecesi olanları biliyorsunuz. Darbecilerin şerefine kadeh kaldıran şerefsizler, bu şehre, bu ülkeye hizmet edemez.” dedi.

CEVAP VER